BBP'liler neden bağımsız aday? İşte cevabı

  • Giriş : 07.06.2007 / 15:04:00
  • Güncelleme : 07.06.2007 / 15:08:24

Yazıcıoğlu, ''Duruşumuzu bozmamak için bağımsız aday olarak seçime gidiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'de temsil adaletinin olmadığını, siyasi partilere yapılan destek dolayısıyla büyük bir haksız rekabet ortamının oluşturulduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, ''Bir karartma operasyonuyla karşı karşıya kalındığını dikkate alarak seçimlere katılmama kararı aldık. Bu ortamda duruşumuzu bozmamak için bağımsız aday olarak seçime gitmek durumunda kaldık. seçim sonunda TBMM'de temsil edilen bir BBP olarak yine bir araya geleceğiz'' dedi.

Yazıcıoğlu, bağımsız adayların, seçimlere katıldığı her yerde yüksek başarı sağlayacağına inandığını kaydederek,şöyle devam etti:

''Bir güç müessesesi oluşturarak, yeni bir heyecanı başlatarak, bir derlenme toparlanma sürecine girmek için buna ihtiyaç duyduk. Bunu başaracağız, başka yolumuz yok. İçinde olmamızın doğru olmayacağı fotoğraflarda yer almak yerine Meclis'te onurla yeni çığırlar açmak için bunun daha doğru olduğuna inandık.''

Siyasetin kirletildiğini, siyasetin anlaşılmaz hale getirildiğini kaydeden Yazıcıoğlu, ilkesizlik ve tutarsızlıklar arasında anlaşılabilir olmanın artık mümkün olmaz hale geldiğini vurguladı.

Yazıcıoğlu, siyasetin çok pahalı bir iş haline getirildiğini de belirterek, seçim sisteminin getirdiği olumsuzlukların her türlü ilişkiyi ve irtibatı kapatan bir gerekçe haline dönüştürüldüğünü bildirdi.

''OPERASYON YAPILMALI''

Yazıcıoğlu, bir gazetecinin sorusu üzerine, Türk askerinin Irak sınırında uzun zamandır beklediğini, Silahlı Kuvvetlerin teröre desek verenlerden rahatsız olduğunu gizlemediğini söyledi. Bu münasebetle bir operasyon ihtiyacı olduğunun, siyasi iradeden böyle bir karar beklendiğinin de ilan edildiğini belirten Yazıcıoğlu şunları kaydetti:

''Bölgeye giriş çıkış tarzında operasyonlar olduğunu biliyoruz. Bunun kapsamlı bir hareket haline getirilmediği de anlaşılıyor. Bu açıkça ifade edilmiyorsa, anlaşmalı bir giriş çıkış olduğu anlamına gelebilir.

Canımızı yakan, yüreğimize ateş düşüren, vatan toprağını mayınlı tarlaya dönüştüren, alçak, hain terör örgütüne destek veren güçlere karşı bir an önce operasyon yapılması gerek.

Nur damlası şehitlerimiz vatan toprağına düşüyor, her gün Türk bayrağına sarılı tabutlara kapanıp analar babalar ağlıyor, biz koskoca bir devlet olarak çaresiz umutsuz bekliyoruz. Devletin tepesinde kapışma devam ediyor.

Bir yerde evlere kor düşüyor, acılara boğuluyor, bir yerde liste kavgaları oluyor. Allah aşkına kaç gündür Ankara'nın gündemi nedir? Ankara'nın gündemi liste savaşı... O kadar rahat, umursamaz davranıyorlar ki sanki Pülümür'de patlayan bomba Mehmetçiği vurmadı. Sanki Pülümür Türkiye'de değil uzaydaydı da bu kadar umursamaz davranılıyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious