BBP'nin İstanbul adayı ilan edildi

BBP'nin İstanbul adayı ilan edildi.9179
  • Giriş : 01.01.2009 / 16:24:00
  • Güncelleme : 03.01.2009 / 02:19:47

Büyük Birlik Partisi, aralarında İstanbul'un da bulunduğu 6 ildeki belediye başkan adaylarını açıkladı. Açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, BBP'den aday olmak üzere başvuruda bulunan aday adaylarıyla ilgili genel merkezde oluşturulan "Ön Değerlendirme Kurulu"nca yapılan inceleme ve değerlendirmelerin Başkanlık Divanı'nda görüşüldüğü, bunlardan bazılarının belediye başkan adayı olmalarının uygun görüldüğünü açıkladı.

BBP'nin yerel seçimlerde seçim ittifakı yapacağı yönünde medyaya yansıyan haberleri yalanlayan Tunç, partisinin bütün bölgelerde kendi adı ve amblemi ile seçimlere katılacağını ifade etti.

CHP'nin 'çarşaf', MHP ve AKP'nin 'Alevi' açılımlarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Üzeyir Tunç, "Kapalı taraflarını açıyorlar. Kimi Kürt açılımı, kimi çarşaf açılımı, kimi Alevi açılımı, kimi de başı açık açılımı yapıyor. Bizim açılıma ihtiyacımız yok. BBP, kuruluşundan bu yana başı açık-başı kapalı, Kürt-Türkmen, Alevi-Sünni ayırımı yapmadı ki açılım yapsın. BBP sadece teröre ve teröriste kapalı olmuş, bunun dışında herkese, bütün vatandaşlarımıza hep açık olmuştur" görüşünü bildirdi.

BBP'NİN 6 ŞEHİRDEKİ ADAYI

BBP'nin yerel seçimlerde büyük bir sıçrama yapacağına yürekten inandığını ifade eden Tunç, “Bu seçimlerde gönüllerin sultanı BBP, sandıkların da sultanı olarak çıkacaktır" dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç,

- İstanbul'da Cevdet Tellioğlu ,
- Balıkesir'de Bülent Sağlam,
- Kahramanmaraş'ta Bekir Kılıç,
- Karaman'da Abdi Emin Aydoğdu,
- Niğde'de Ali Tekiner,
- Uşak'ta Ali Bozkurt'un BBP'nin kesinleşen bazı belediye başkan adayları olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*