BBP'nin İstanbul adayı Tellioğlu

BBP'nin İstanbul adayı Tellioğlu.7004
  • Giriş : 03.01.2009 / 11:30:00
  • Güncelleme : 03.01.2009 / 11:36:47

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Cevdet Tellioğlu olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazıcıoğlu, Beykoz Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ülkenin sürekli ''bölünük kılınmaya, çatışma kültürüyle yönetilmeye çalışıldığını'' savundu.Muhsin Yazıcıoğlu, ''Bu nereden geliyor? Sadece ülkemizden mi geliyor? Şu Orta Doğu'ya bakın. İsrail'in etrafında hiç huzur görüyor musunuz? Hayır. Çünkü onlar çevrelerinde hep istikrarsızlık istediler'' diye konuştu.

''Filistin topraklarında bu acıları çeken çocukların dedeleri, hileli senet yoluyla örtülü olarak o toprakları sattılar. Orada bir çiftlik kuruldu'' diyen Yazıcıoğlu, 42 yılda İsrail diye bir devletin inşa edildiğini ve o tarihten beri o coğrafyada huzur olmadığını savundu.

''Bugün de iddia ediyorum ki PKK'nın arkasında Amerika, İsrail, İngiliz servisleri vardır'' diyen Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çünkü Irak'ın kuzeyinde de aynı İsrail benzeri bir kukla devlet kurmak istiyorlar. Bütün bu programlar planlandığı şekilde uygulanıyor. İsrail, çağımızı utandıracak en vahşi katliamlardan birini icra ediyor. Bu programların hepsi planlı. Tüm Beykozlular adına, Türk milletinin bireyi olarak İsrail'i şiddetle kınıyorum. Bugün Orta Doğu'da akan kanın altında yatan, bir dünya hakimiyeti arzusudur ve onunla birleşen dünya hakimiyeti idareleridir. Bu arzunun kana boğduğu Orta Doğu'da sözde demokrasi getirmek, sözde insan hakları getirmek iddiasıyla Amerika bu çağda Afganistan'da, Irak'ta işgaller gerçekleştirdi.''

Yazıcıoğlu, konuşmasının sonunda, 29 Mart'taki yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Cevdet Tellioğlu Beykoz Belediye Başkan Adayının da Özer Güneş olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*