BBP'nin zorlu miting serüveni

BBP'nin zorlu miting serüveni.9179
  • Giriş : 22.03.2009 / 19:33:00

BBP Mitingi, İl Seçim kurulu kararınca Çağlayan Meydanı yanındaki Gürsel Futbol Stadı'nda gerçekleşti. Bir de Saadet alanı geç terkedince işler daha karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu tüm etnik kimliklere eşit muamelede bulunacaklarını, iktidar öncesi yerel yönetimlerde söz sahibi olmak istediklerini söyledi. Partisinin Çağlayan'daki mitinginde konuşan Yazıcıoğlu, "Bu iktidarın gerçekleştiremediğini biz yapacağız." sözü verdi.

Toprak saha yağan yağmur ile bataklığa dönüşünce partililer mitinge paçaları sıvayarak geldi. BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun sahaya gelmesinin ardından yağmur da şiddetini artırdı. BBP'nin 16.00'da başlaması gereken mitingi Saadet Partisi (SP) mitingi ile neredeyse beraber gerçekleşti.

Muhsin Yazıcıoğlu konuşmasına başladığında SP mitingi devam ediyordu. Sahayı dolduran partililer bu sebeple Yazıcıoğlu'nun konuşmasını dinlemekte zorlandı. Yazıcıoğlu konuşmasının başında kendilerine Futbol sahasının uygun görülmesine sitem etti: "Bunu bilinçli yaptılar. Bu yaşadığımız sorundan iktidar da sorumlu." dedi. Yazıcıoğlu, konuşması sırasında SP mitinginin devam etmesi üzerine bir süre bekledi.

29 Mart seçimlerinin Türkiye'ye hayır getirmesi temennisinde bulunan Yazıcıoğlu, BBP'nin tüm yurtta tam teşekküllü olarak seçimlere katıldığını duyurdu. Yazıcıoğlu, "Bizim için Kürt, Türk, Laz, Çerkez arasında hiçbir fark yok. Hepsine eşit hizmet edeceğiz." dedi. AK Parti'ye ve mevcut sisteme yüklenen Yazıcıoğlu, "İşsizlik ve fakirlik varken, partilere seçim yardımı yapılmasını anlamıyorum." dedi. Bu yardımların seçim meydanlarında partilerin birbiriyle dalaşmasına yardım ettiğini vurguladı.

Mitinge çevre illerden de katılım oldu. İstanbul Teşkilat Başkanı Hakkı Özyurt, İl Başkanı Kazım Ayaydın, İstanbul Adayı Cevdet Tellioğlu'nun yanı sıra diğer ilçe adayları partililerle buluştu. Miting yağış sebebiyle çok da uzamadan sanatçı Hasan Sağındık'ın konseriyle son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*