BBP'ye yeni katımlar

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink cinayetiyle ilgili olarak ''Kutu içinde kutular çıkıyor. Ondan sonra bunun üzerinden milliyetçiliği yargılayacaksın'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

''Artık, büyük birliğin zamanı gelmiştir'' diyen Yazıcıoğlu, ''Millet, MHP'ye Türk milliyetçiliğinin bayrağını verdi. 'Git, bu bayrağı yükseklere taşı, bize önder ol' isteğinde bulundu. Ama bayrak düştü'' dedi.

Türkiye'nin, AB'ye üyelik sürecine de değinen Yazıcıoğlu, ''BBP geldiği anda AB süreci durdurulacak, Gümrük Birliği askıya alınacaktır. Yani, Türkiye'nin Avrupa'nın kapısında bekleme süreci sona erecektir. Türk'ün onurunu yerlerde süründüren ahlaki anlayışı tarihin çöp sepetine atacağız'' diye konuştu.

-''DERİN DEVLET''-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''derin devlet'' açıklamalarına da değinen Yazıcıoğlu, ''Başbakan'ın derin devlet dediği kapkaççı, gaspçı, soyguncudur. Senin görevin bunları önlemektir. Sen bostan korkuluğu musun?'' dedi.

Gazeteci Hrant Dink cinayetinde birçok yeni şey ortaya çıktığını söyleyen Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Dink cinayetine bakın neler çıkıyor ortaya? Türkiye vatandaşı bir gazeteci öldürülüyor, olay sonra pehlivan tefrikasına dönüşüyor. Kutu içinde kutular çıkıyor. Ondan sonra bunun üzerinden milliyetçiliği yargılayacaksın. Necisin sen? Başbakan, İçişleri Bakanı, niye oturuyorsunuz orada? Nedir bu oyunlar? Kim
kiminle oynuyor? Tahrip edilen Türk milletinin geleceği. Size bu oyunu oynatmayacağız.''

-TÜSİAD İLE SARMAŞ DOLAŞ-

MHP ile TÜSİAD arasındaki tartışmaya da değinen Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''İktidardayken TÜSİAD ile sarmaş dolaş olacaksın muhalefete geldiğinde kavga edeceksin. TÜSİAD söylediklerini yeni mi söylüyor, 10 yıldır söylüyor. Sayın Bahçeli, 10 yıldır TÜSİAD bunları söylüyor. İktidarınız zamanında da bunlar söyleniyordu. Şimdi bunu bu iktidar da yapıyor. İktidarda başka bir şey, iktidardan kopuyor başka bir şey... Bu yok, artık millet sizin denge taşınız değil. Yani biriniz inip, biriniz çıkacaksınız, biz buna göz yumacağız yok öyle
şey. Yok milliyetçiyiz, İslamcıyız, yok Atatürkçüyüz hadi oradan, hadi oradan.''

Yazıcıoğlu, daha sonra BBP'ye katılan eski Devlet Bakanı Abdulhaluk Çay, eski Başbakanlık Müsteşarı Yaşar Yazıcıoğlu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Genel Müdürü Hasan Tiryakioğlu, eski Demir-Çelik İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Sağıt, eski Konya Emniyet
Müdürü Ahmet Turan Buluş ve iş adamı Yalçın Mutlu'ya parti rozetlerini taktı.

Rozetlerin takılmasının ardından Abdulhaluk Çay ve Yaşar Yazıcıoğlu katılımcılar adına teşekkür konuşması yaptılar.

-TÖRENDEN NOTLAR-

Törenin düzenlendiği, Sürmeli Otelin giriş kapsına, ''Hepimiz Mehmetiz, hepimiz Türküz''yazılı büyük boyutlu bez pankart asıldı.

Tören salonundaki sütunların ve salonun tavanının BBP bayraklarıyla süslendiği görüldü.

Tören sırasında, ''Haydi Büyük Birliğe'' adlı şarkı sık sık çalındı.

Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun konuşması sık sık ''Başbakan Muhsin'' tezahüratlarıyla kesilirken, ''Haydi Türkiye el ele büyük birliğe'' sloganı atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious