Bebeğe anne sütü verin

Bebeğe anne sütü verin .5780
  • Giriş : 05.09.2007 / 14:08:00

Dr. Yüksel Emir, loğusalık döneminde anne adaylarının dikkat etmesi gereken iki konu olduğunu, bunların birincisinin sık sıvı tüketmek, ikincisinin ise emzirmek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saatler süren doğum sürecinden sonra dünyaya gelen bebeklerin yorgun olduklarını ve bu sebeple aç olduklarını söyleyen Dr. Yüksel Emir, her gebe kadının vücudunda hamilelik sürecinde bebeğini emzirebilmesi için gerekli değişimlerin oluştuğunu, bu yüzden her annenin emzirme yeteneğine sahip olduğunu, önemli olanın ise bu yeteneğin uygun şekilde kullanılması olduğunu ifade etti.

Loğusalık döneminde anne adaylarının dikkat etmesi gereken iki konu olduğunu, bunların birincisinin sık sıvı tüketmek, ikincisinin ise emzirmek olduğunu söyledi.

İLK 4 AY MUTLAKA İÇMELİ

Dr. Emir "Sütün bol ve uzun süreli gelebilmesi için bebekler her istedikçe ve sık sık emzirilmelidir. Emzirmede her iki göğüs birden kullanılmalıdır" diye konuştu. Emir ”Bebekler doğduklarında hayatlarının ilk 4 gününde kendilerine yetecek kadar vücutlarında yedek su ile doğarlar. Bu nedenle anne sütü bollaşana kadar dışarıdan su veya diğer sıvıların verilmesine gerek yoktur. Gereksiz yere başlanılan ek gıdalar bebekler kısa sürede anne sütünü bırakabilirler. İlk 4 ay içerisinde bebeklere anne sütü dışında su dahil hiçbir ek gıda verilmemelidir" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious