Bebeğe şehit babasının ismi verildi

Bebeğe şehit babasının ismi verildi.14287
  • Giriş : 25.03.2009 / 18:30:00

Aktütün Karakoluna yapılan terörist saldırıda şehit düşen piyade onbaşı Davut İlbaş'ın bir oğlu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde doğum yapan şehit eşi Asime İlbaş, 3 kilogram ağırlığında sağlıklı bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığında görevli subay eşlerinin ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu anne Asime İlbaş, yaptığı açıklamada, bebeğe babasının adı olan Davut ismini verdiğini söyledi.

Asime İlbaş, eşi şehit olduğunda hamile olduğunu hatırlatarak, ''Bebeğime eşimin adını verdim. Onu hiçbir zaman unutmayacağım. Allah'ın bir nimeti olan minik Davut'la teselli bulacağım. Tek üzüntüm çocuklarımı babasız büyütmek zorunda kalmam. Bundan sonra üç çocuğuma hem anne hem de baba olacağım. Herkes vatan için can vermeye hazır. Ancak artık akan kanın sona ermesi gerekiyor'' dedi.

Şehidin amcası Ali İlbaş ise minik bebeğin dünyaya gelmesiyle acılarının hafiflediğini belirtti.

''Vatan için bir Davut gider bin Davut gelir'' diyen İlbaş, şöyle konuştu:

''Bu vatan için hepimiz ölmeye hazırız. Bu bebek bize Davut'un emanetidir. Bizim ailenin göz bebeğidir. Onu en iyi şekilde büyütmeye çalışacağız. Bu vatan, kendisi için geçmişten günümüze kadar can veren, kanını akıtan Misakımilli sınırları içerisindeki herkesin vatanıdır. Bu vatan için Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi, Aktütün Karakolu'nda da şehit düşenler de aynı amaçla şehit düşmüşlerdir. Bugün şehit düşen Davut İlbaş'ın bebeği üzüntümüzü az da olsa gidermiştir. Bebek babasının ismini yaşatacak''

İlbaş, doğum öncesinde ve sonrasında anne Asime'ye destek çıkan askeri yetkililere de teşekkür etti.

Kadın Doğum Hastanesi Baştabibi Dr. Tuba Acar, bebeğin ve annesinin sağlık durumlarının gayet iyi olduğunu belirterek, anneyi yarın taburcu edeceklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*