Bebeğe tecavüz davasına 23 yıl hapis

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

İzmir'de, annesi tarafından götürüldüğü hastanede muayenede işkenceye maruz kaldığı anlaşılan, ve tecavüze uğradığı belirlenen 17 aylık N.N.B. ile ilgili olarak tutuklu bulunan 4 kişi hakkındaki iddianame tamamlandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddianamede anne F.B., aynı evde kaldığı M.D., Y.V. ve evin bekçiliğini yapan A.A. için 23'er yıl hapis cezası talep edildi.
Menderes Cumhuriyet Savcılığı, bebeğe tecavüz iddiasıyla ilgili iddianameyi hızla hazırlayarak adliyeye gönderdi. İddianamede, anne F.B. için eziyet etmek fiilini düzenleyen TCK'nin 96. maddesine göre 8 yıl, aynı evde yaşayan M.D., Y.V. ve A.A. için eziyet etmek ve çocuklara cinsel istismar suçunu düzenleyen 103. maddeye göre 23'er yıl hapis istendi.

Yargılamanın İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacağı ve en kısa sürede başlanacağı belirtildi. Ayrıca sanık F.B.'nin, Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK) uyarınca devlet tarafından atanarak avukatlığını üstlenen Ahmet Okumuş, F.B.'nin ikinci kez tutuklanması sonrası itirazda bulunduğunu ancak henüz cevap alamadığını söyledi.

Menderes ilçesinde CMK servisinde görev yaptığını hatırlatan Av. Okumuş, "Dava İzmir'e gittikten sonra görevim sona eriyor. Ondan sonra anneyi savunmak için İzmir'deki CMK servisinden başka bir meslektaşım görev alacak. İddianame henüz bize tebliğ edilmedi, bekliyoruz." dedi.

Öte yandan minik N.N.B.'nin tedavisine, Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği'nde devam ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious