'Bebeği aldırdığı için vurdum'

'Bebeği aldırdığı için vurdum'.8144
  • Giriş : 31.01.2009 / 13:54:00

Tekirdağ'da avukat B. K.'yı evine giderek vuran çılgın aşık İstanbul'da yakalandı. Saldırgann G. K., polisteki ifadesinde sevgilisini bebeklerini kürtajla aldırdığı ve ayrılmak istediği için vurduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tekirdağ'da zeytin ticareti yapan 26 yaşındaki G. K., bir arkadaşının haciz işlemleri sırasında arkadaşının bir yıl önce avukatlığını yapan 28 yaşındaki B. K. ile tanıştı. Tanışmanın ardından B.K.'ya ile G. K. birlikte aşk yaşamaya başladılar.

G. K., önceki gün sevgilisinin kapısını çaldı. Anne ve babası evde olmayan ve babaannesi 76 yaşındaki N. K. ile oturan B. K. çalan evin kapısını açtı ve karşısında G. K.'yı gördü. İki sevgili kürtaj konusunda tartışmaya başladı. Bu sırada sinirlerine hakim olamayan G. K., çılgına döndü ve belinden çıkartığı tabanca ile 'Ya benim olacaksın yada toprağın' dedikten sonra ateş etmeye başladı. Çılgın aşığın silahından çıkan 6 kurşun'dan 3'ü B. K.'nın vücudunun çeşitli yerlerine, patlayan silah sesi üzerine torunun yanına gitmek isteyen babaanne N. K.'nın sağ bacağına ise 1 kurşun isabet etti. Çılgın aşık ise olayın ardından apartmandan hızla uzaklaşarak kayıplara karıştı.

İSTANBUL'DA YAKALANDI

Saldırıdan sonra silahı bir ağacın altın gömen çalgın aşık cep telefonu sinyallerinin takibi sonucu İstanbul Fatih'te yakalanarak Tekirdağ'a getirildi. Tekirdağ'da baroya kayıtlı hiçbir avukatın sorgusuna girmemesi sonucu saldırganın ifadesi İstanbul'dan gelen avukat ile alınabildi.

Tekirdağ'da zeytin ticareti yapan 26 yaşındaki G. K., ifadesinde Mart 2008 ayından beri sevgili olduklarını ve 3 ay önce B.K.'nın hamile kaldığını söyledi. Bunun üzerine ailesini göndererek baba O. K.'ya giderek istettiğini red cevabı alınca ikinci kez annesi H. K.'yı, kızın annesi S. K.'ye gönderdiğini ve yine sevgilisinin istememesi üzerine red cevabı aldığını ifadesinde söyleyen G. K., ''Sevgilim bana bebeği kürtajla aldırdığını söyledi. Bunun üzerine çok sinirlendik ve son kez konuşmak için evine gittim. Ancak burada kürtaj konusunda yine tartışında sinirlerime hakim olamadım'' dedi.

Polis ve savcılıktaki ifadesinin ardından dün gece nöbetçi mahkemeye sevk edilen G. K., 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne kondu. G.K. adliye çıkışı gazetecilerin ''Pişman mısınız?'' sorularını yanıtsız bıraktı.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Saldırıda yaralanan B. K. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi, babaanne N. K.'nin ise Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*