Bebeği döverek öldürdüler

Bebeği döverek öldürdüler.8265
  • Giriş : 12.11.2008 / 11:38:00

Bu nasıl bir vahşet! Devletin koruması altında olan bebeği, annesi ve onun sevgilisi döverek öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de 17 aylık bir bebek, devletin "kontrol ve koruması" altında olmasına rağmen, annesi ve onun sevgilisi tarafından dövülerek öldürüldü.

Omurgası kırılarak öldüğü açıklanan bebeğin yaşadığı evin 8 ayda 60 kez sosyal görevliler tarafından ziyaret edildiği, buna rağmen bebeğin annesi ve onun sevgilisi tarafından kötü muameleye maruz kalmasının önlenemediği kaydedildi.

The Daily Telegraph gazetesindeki haberde, ismi açıklanmayan, "baby P" olarak adlandırılan bebeğin Ağustosta öldüğü belirtildi. Annesi ve onun sevgilisinin yanında kalmasına izin verilen bebekte daha önce çeşitli dönemlerde 50 farklı yaralanma tespit edildiği de kaydedildi.

Olayın ardından konuyla ilgili kapsamlı soruşturma açıldığı, ülke çapında çocuk koruma programlarının uygulanması konusundaki aksaklıkların da yeniden gözden geçirilmesi için ilgili kurumlara talimat verildiği bildirildi.

Bebeğin omurgasındaki kırığın, otomobil kazalarında maruz kalınan sert darbeler sonucu oluşan kırıklara benzediği, bebeğin muhtemelen bir yere fırlatılarak yaralandığı ifade ediliyor.

Uzmanlar, sakatlığın oluşmasıyla ölüm arasında geçen sürede iki sosyal görevli ve bir avukatın bebeği gördüğüne, ancak vücudundaki bu son derece belirgin sakatlığı fark edemediğine dikkat çekti.

İngiltere'nin Çocuk ve Aileden sorumlu Bakanı Beverly Hughes'un, bu konudaki aksaklıkları inceleyen komisyonun başkanı Lord Laming'den, Çocuk Koruma Programını yeniden ele alıp, aksaklıkları gidermek için çalışmalar yapmasını istediği belirtildi.

Lord Laming de bebeğin sakatlığının görevliler tarafından fark edilmemesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, Harringey Sosyal Servislerinin ihmali bulunup bulunmadığına bakılacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*