Bebeğimiz geliyor

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Bebeğin doğmadan önce görülmesi ebeveynle çocuk arasındaki psikolojik bağı güçlendirir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uzmanlar, anne ve baba adaylarının bebeklerini doğmadan önce görmesinin onunla aralarındaki psikolojik bağı daha da güçlendirdiğini bildiriyor.

3 boyutlu ultrasonografi (USG) cihazının alınmasıyla ilgili açıklama yapan Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mithat Ekici, bu sayede bebekte olabilecek anormaliklerin çok daha kolay saptanabildiğini söyledi.

Doğum anormalliklerinin erken dönem teşhisi, kusurlu bebeklerin teşhisi ve cinsiyet tespit tarihlerinin önemli olduğuna işaret eden Başhekim Ekici, "Doğum anormalliklerinin tehşisi, yeni alınan 3 boyutlu USG ile çok daha erken ve yüksek güvenilirlikte yapılmaktadır. Aslında cihazlar bu noktada başka bir özellik de sunmaktadır. 3 boyuta zaman faktörü eklenmiştir. Yani 3 boyutlu görüntüler eşzamanlı, hareketli olarak görülebilmektedir. Bu fonksiyon, bebeğini merakla bekleyen anneler için kolay anlaşılabilir görüntüler ortaya çıkarmıştır." dedi.

Anne ve baba adaylarının bebeklerini doğmadan görmesinin aralarındaki psikolojik bağın daha güçlü olmasına yardım ettiğini vurgulayan Ekici, "Bebeğin eli, ayağı, burnu, yüzü gibi ayrıntıları yorumlamak ve birilerine benzetmeye çalışmak keyifli bir süreçtir." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious