Bebeğini göremeden vefat etti

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Kalp yetmezliği sebebiyle Çorum'dan Ankara'ya sevk edilen hamile bir kadın, tedavi altına alındığı hastanede doğum yaptıktan sonra minik oğlunu göremeden hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün doğum sancıları tutan 22 yaşındaki Şükriye Ünlü, Çorum Devlet Hastanesi Güvenlik Şefi olarak çalışan eşi Arif Ünlü tarafından Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne götürüldü. Küçük yaştan beri kalp sorunu olduğu öğrenilen 9 aylık hamile kadın, yapılan tetkiklerin ardından Devlet Hastanesi Kardiyoloji servisinde tedavi altına alındı. Doktorlar, doğum sancısı artan Şükriye Ünlü'yü tekrar Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne gönderdi. Genç kadın, sağlık durumunun ciddi olması sebebiyle buradan Ankara Cebeci Özel Tıp Merkezi'ne sevk edildi. Tıp merkezinde ilk müdahalesi yapılan Ünlü, dün gece saat 03.00'de doğum yaptı ve bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Doğum sonrası kalp yetmezliği yaşayan ve durumu ağırlaşan genç anne, doktorların tüm müdahalesine rağmen ilk çocuğunu göremeden hayatını kaybetti. Doğar doğmaz annesiz kalan Ünlü bebek ise hemşireler tarafından gözlem altına alındı. Ünlü bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Annelik duygusunu yaşayamadan hayatını kaybeden Şükriye Ünlü'nün cenazesi Ankara'dan Çorum'a getirilerek Çiftlik Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze namazına Devlet Hastanesi yetkilileri ve çalışanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious