Bebeğini neden çöp poşetine koymuş!

Bebeğini neden çöp poşetine koymuş!.12788
  • Giriş : 03.06.2009 / 18:58:00

Kocaeli'nin Derince ilçesinde, çöp konteynerinde bulunan yeni doğmuş erkek bebeği terk eden anne, polise teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Yenikent Polis Merkezi Amirliğine başvuran F.K. (24), Fatih Mahallesi Güven Sokak'ta 1 Haziran Pazartesi akşamı çöp konteynerinde bulunarak hastaneye kaldırılan erkek bebeğin annesi olduğunu belirtti.

Psikolojik sorunları nedeniyle birkaç kez intihara kalkıştığı ve bekar olduğu anlaşılan F.K, polise verdiği ifadede, bebeğin varlığını ailesinden gizlediğini, bu nedenle doğumu da evde ailesinin olmadığı sırada tek başına yaptığını söyledi.

Bebeği hastaneye bırakmak istediğini, bu amaçla poşete koyup evden ayrıldığını, ancak bir ara fark edileceğinden endişe edip yakınındaki çöp konteynerine bıraktığını anlatan F.K, poşetin ağzını da kedilerin bebeğe zarar vermemesi için bağladığını söyledi. F.K, ayrıca bebek çevredekiler tarafından fark edilene kadar çöp konteynerinin yakınında beklediğini kaydetti.

F.K'nın ifadesi sırasında bir ara aile içinden bir erkeğin adını söylediği, çocuğun babası olabileceği düşüncesiyle adı açıklanmayan kişiyi yakalamak için çalışma başlatan polisin, F.K'nin anne ve babasına ulaşmaya da çalıştığı bildirildi. F.K, ifadesinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

-OLAY-

Fatih Mahallesi Güven Sokak'ta mahalle sakinleri, önceki gece bebek sesi gelmesi üzerine çöp konteynerini kontrol etmiş, iç içe geçmiş ağzı bağlı iki poşet içinde bebek olduğunu fark edince, durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirmişti.

Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekibi, yaklaşık 1 saatlik olduğunu tahmin edilen bebeği Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürmüştü. Bebek, daha sonra da İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine sevk edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*