Bebeğini pencereden atan annenin itirafları

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Eskişehir’de evinin tuvaletinde doğum yapıp dünyaya getirdiği bebeğini 2’inci kattan apartmanın havalandırma boşluğuna atan 24 yaşındaki Güler Durmaz hastaneden taburcu edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bebeğini pencereden attığı için pişman olduğunu söyleyen Güler Durmaz adliyeye sevk edildi.
Eskişehir Zübeyde Hanım Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde bir gece kalan Güler Durmaz, bugün öğle saatlerinde sağlık durumunun iyi olması nedeniyle taburcu edildi. Güler Durmaz hastaneden taburcu edilir edilmez gözaltına alınarak Çarşı Polis Merkezi’ne götürüldü.

AİLESİ EVLENMELERİNE İZİN VERMEMİŞ
Güler Durmaz ifadesinde aynı işyerinde çalıştıkları Adnan Demir ile bir yıldan buyana ilişkisinin olduğunu ve hamile kaldığını söyledi. Hamile kaldığını Adnan Demir’e söylediğini anlatan Güler Durmaz, “Bunun üzerine Adnan benimle evlenmek istediğini belirtti. Beni ailemden istetti. Ancak ailem Adem daha önce evlenip boşandığı için evlenmemize izin vermedi'' dedi. Hamilileliğini annesi Safiye Durmaz ile babası Selahattin Durmaz’dan gizlediğini kaydeden Güler Durmaz, karnının fazla şişmemesi nedeniyle ailesinin bu durumdan haberdar olmadığını belirtti. Olay günü tuvalete gittiğini ve orada doğum yaptığını ifade eden Güler Durmaz, korkudan paniğe kapılıp bebeği tuvalet penceresinden havalandırma boşluğuna attığını anlattı. Güler Durmaz, bebeği pencereden attığı için çok pişman olduğunu söyledi.
Polis tarafından ifadesi alınan Adem Demir de, Güler Durmaz ile aynı hastanede çalıştıklarını ve bir yılı aşkın süredir ilişkilerinin olduğunu söyledi. Adnan Demir, Gülay Durmaz ile evlenmek istediğini ancak Gülay’ın ailesinin buna izin vermediğini söyledi.
Güler Durmaz, sorgulamasının tamamlanmasının ardından ‘Adam öldürmeye tam teşebbüs’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious