Bebeğini terk eden anneye "adam öldürmeye teşebbüs"ten dava

Bebeğini terk eden anneye
  • Giriş : 06.09.2007 / 09:26:00

Ankara'nın Altındağ semtinde terk edilmiş bulunan bebeğin annesi Saliha K. ile babası olduğu öne sürülen Ayhan S. gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulucanlar'da oturan ve bir süre önce eşinden boşanarak 3 çocuğu ile birlikte baba evine taşınan Saniye K. (26), gazinolarda sanatçılık yapan Ayhan S. (27) ile tanıştı. Aynı zamanda evli ve 2 çocuk babası olan S. ile arkadaşlığı ilerleyen K, yaşadığı ilişki sonucu hamile kaldı. Bir temizlik firmasında temizlik görevlisi olarak çalışan ve kısa süre önce işinden ayrılan K, iki gün önce Ankara Büyük Doğumevi'nde bir bebek dünyaya getirdi.
Ailesine "midesinde ur bulunduğu ve doktor kontrolünde olduğu" yönünde bilgi vererek hamileliğini gizleyen K, S'nin uyarılarına karşın bebeğini doğurdu. Biriktirdiği parayla hastane masrafını ödeyip taburcu olan K, bir günlük bebeğini, Ulucanlar Hacı Ahmet Paşa Camii'nin yakınına bırakarak kaçtı. Cami görevlisi dün öğle saatlerinde bir erkek bebek bulduğunu polise bildirdi. Bunun üzerine olay yerine gelen polislerce teslim alınan bebek, Altındağ Demirfırka Karakolu'na getirildi. Bebek daha sonra Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.
Bu sırada araştırmalarını sürdüren polis, hastane kayıtlarından annenin kimliğini belirledi ve K'yı gözaltına aldı. K, Ayhan S'nin bebeği kabul etmediğini, ancak üç çocuğu, işsiz olması ve ailesine yalan söylemesi nedeniyle yeni bebeğini sokağa terk etmek zorunda kaldığını itiraf etti. Annenin verdiği ifade sonrası, S. de gözaltına alınırken, iki kişinin "adam öldürmeye teşebbüs"ten mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.
Bu arada, bebeğe, kendisini teslim alan polis memurunun adı olan "Mustafa" verildi ve SHÇEK'e teslim edileceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious