Bebek katili anneye 25 yıl

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Amcasının oğlu ile girdiği yasak ilişki sonrasında hamile kalan ve gizlice doğurduğu bebeği yol kenarına terkederek ölümüne neden olan anne Melek Dağ, 25 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Davanın karar duruşması bugün Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi’ nde yapıldı. Tutuklu sanık 21 yaşındaki Melek Dağ’ın hazır bulunduğu duruşmada mahkeme heyeti, sanık genç kadını, dünyaya getirdiği bebeği yol kenarına bırakmak suretiyle ölümüne yol açtığı gerekçesiyle önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme daha sonra sanığın cezasını, duruşmadaki davranışları ve pişmanlık halini gözönünde bulundurarak 25 yıl hapise indirdi.

Olay Trabzon’un Arsin İlçesi’nde, 23 Temmuz 2005 günü meydana gelmişti. Amcasının oğlu 21 yaşındaki Şerafettin Dağ ile girdiği cinsel ilişki sonrasında hamile kalan Melek Dağ, dedesine ait evin kullanılmayan tuvaletinde bir erkek bebek dünyaya getirmiş, bebeği evin yakınında, yol kenarındaki çalılıkların üzerine terkederek kaçmıştı. Bir akrabası tarafından bulunan talihsiz bebek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olay sonrası yapılan araştırmada gerçek ortaya çıkmış ve Melek Dağ tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious