Bebek P göz göre göre öldürülmüş

Bebek P göz göre göre öldürülmüş.8586
  • Giriş : 14.11.2008 / 16:00:00

İngiltere'de, devletin gözetiminde annesi ve annesinin sevgilisi tarafından feci şekilde suiistimal edilerek öldürülen "Bebek P" cinayetinde şok ihmal iddiası..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de, devletin gözetimindeyken annesi ve annesinin sevgilisi tarafından feci şekilde suiistimal edilerek öldürülen "Bebek P" cinayetinden altı ay önce, ilgili sosyal hizmetler servisinin bağlı olduğu belediyenin eski bir çalışanının, yetkilileri, servisin ihmalkar davrandığı konusunda uyardığı, uyarının dikkate alınmadığı ortaya çıktı.

The Independet gazetesinin haberine göre, belediyenin eski çalışanı, Kıbrıslı Türk olduğu tahmin edilen Nevres Kemal, "Bebek P" öldürülmeden altı ay önce, avukatı vasıtasıyla öncelikle Sağlık Bakanı olmak üzere konuyla ilgili üç bakana ve ilgili makamlara bir yazı gönderdi.

Kemal bu yazıda, Haringey belediyesi sosyal hizmetler servisinin çocuklara yönelik kötü muamele, cinsel taciz ve dayak gibi iddiaları yeterli ciddiyetle ele alıp incelemediğini belirtti ve kapsamlı soruşturma açılmasını talep etti.

Kemal'in, sosyal hizmetlerin çocuklara kötü muamelede bulunanlara karşı mücadele etmediğini belirttiği mektubuna, yine avukatı aracılığıyla verilen cevapta ise "soruşturma açılmasına gerek olmadığı" bildirildi.

"Bebek P" olarak adlandırılan 17 aylık bir erkek çocuğunun, tehlikede olduğu şüphesiyle devletin gözetimi altındayken ağustos 2007'de annesi ve annesinin sevgilisi tarafından işkence edilerek öldürüldüğü, yeni kamuoyuna yansıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*