Bebek servisinde enfeksiyon riski sürüyor

Bebek servisinde enfeksiyon riski sürüyor.14757
  • Giriş : 06.07.2009 / 12:42:00

İnegöl Devlet Hastanesi Yenidoğan Servisinde yaşanan enfeksiyon şüphesinin ardından, iki bebek daha Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi İsmail Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnegöl Devlet Hastanesinde müşahede altında tutulan 5 bebekten 2'sinin daha hastanelerine getirildiğini söyledi.

Olayın ardından hastanelerinde tedavi altına alınan bebeklerin sayısının 7'ye yükseldiğini belirten Özcan, ''Solunum yetmezliği ve morarma gibi şikayetlerle tedavi altına alınan bebeklerin şu an durumları fena değil. Risk var ama genel durumları buraya geldiklerine göre daha iyi'' dedi.

Bebeklerin özel olarak hazırlanan yoğun bakım servisinde gözlemlerinin ve tedavilerinin yapıldığını anlatan Özcan, enfeksiyon kuşkusunun ise yapılacak tetkiklerin ardından netlik kazanacağını bildirdi.

İnegöl Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisinden 4 Temmuz Cumartesi günü taburcu edilen bir bebek aynı gün akşam saatlerinde evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetmişti.

Son 3 günde dünyaya gelen 10 bebekte de aynı rahatsızlıklar yaşanmasının ardından aileler hastaneye başvurmuştu.

Bebeklerden 5'i İnegöl Devlet Hastanesi, 5'i Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde oluşturulan özel bir birimde, tedbir ve gözlem amaçlı müşahede altına alınmıştı.

Hastanede enfeksiyon kuşkusu nedeniyle doğumhane faaliyetlerine de geçici olarak ara verilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*