Bebeklerini tarlaya atıp öldürdüler

Bebeklerini tarlaya atıp öldürdüler.10388
  • Giriş : 13.12.2007 / 18:08:00

Evlilik öncesi girdikleri ilişki nedeniyle hamile kalan 19 yaşındaki Elif Tekerek ile eşi 24 yaşındaki Recep Tekerek evliliklerinin 5’inci ayında dünyaya gelen kız bebeği, ‘köy yerinde hoş karşılanmaz’ diyerek tarlaya atıp öldürdüler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde, evlilik öncesi girdikleri ilişki nedeniyle hamile kalan 19 yaşındaki Elif Tekerek ile eşi 24 yaşındaki Recep Tekerek evliliklerinin 5’inci ayında dünyaya gelen kız bebeği, ‘köy yerinde hoş karşılanmaz’ diyerek tarlaya atarak soğuk ve açlıktan ölümüne sebebiyet vermek suçundan cezalandırıldı. Baba Recep Tekerek 12 yıl, anne Elif Tekerek ile kızıyla damadına yardım eden anneanne Fatma Kahraman 5’er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

28 Kasım 2006’da bir çoban tarafından Elbistan İlçesi’ndeki eski bir tuğla fabrikası yanındaki arazide çürümüş halde bulunan bebeğin 29 Ekim’de dünyaya geldiği, komşu ilçe Ekinözü’nün Alişar Köyü’nde oturan Recep ve Elif Tekerek çiftine ait olduğunu belirledi. Recep ve Elif Tekerek çiftinin evlilik öncesi cinsel ilişkiye girdiği, evliliklerinin 5’inci ayında dünyaya gelen bebeği ‘köy yerinde hoş karşılanmaz’ düşüncesiyle tarlaya atarak ölüme terk ettikleri ortaya çıktı. Doğum kayıtlarının incelenmesiyle ortaya çıkan olayla ilgili Recep Tekerek, Elif Tekerek ile kendilerine yardım ettiği iddia edilen Elif’in annesi Fatma Kahraman, tutuklandı. Soğuk ve açlıktan öldüğü anlaşılan bebeğin babası Recep Tekerek hakkında ‘İhmal suretiyle kasten çocuğunu öldürmek’, anne Elif Tekerek ile onlara yardım eden anneanne Fatma Kahraman hakkında ise ‘Çocuğunu terk suretiyle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan dava açıldı. Anne ve kızı, yargılama sırasında tahliye edildi.

Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davaya tutuklu baba Recep Tekerek ile tutuksuz yargılanan anne ile anneanne katıldı. Baba Recep Tekerek, anne Elif Tekerek ve anneanne Fatma Kahraman, ifadelerinde bebeğin dünyaya geldikten hemen sonra öldüğünü, cesedini de tarlaya attıklarını ileri sürdü. Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu raporuna göre, soğuk ve açtıktan öldüğü belirlenen bebeğin babasını 12 yıl 2 ay 20 gün, annesi ve anneannesini ise 5’er yıl hapis cezasına çarptırdı.
Cezayı fazla bulan 3 sanık, kararı temyiz etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious