Beckenbauer'dan övgü

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Türkiye'deki futbol sevgisinden çok etkilendiğini belirten ünlü Alman spor adamı Franz Beckenbauer, "Dünya Kupası'nda Türkiye olsaydı coşku ve kazancımız daha da artardı." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beckenbauer: Halil ve Nuri'nin golleri gözümüzü açtı

Alman futbolunun yetiştirdiği önemli spor adamlarından Franz Beckenbauer, Türkiye'de futbola olan ilginin kendisini çok etkilediğini söyledi. İstanbul'da oynanan Türkiye-Almanya hazırlık maçı yanında Şampiyonlar Ligi finalindeki coşkuyu da yerinde yaşadığını belirten 2006 Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Başkanı Beckenbauer, "Türklerin futbola olan bu ilgisi kulüpler ve Milli Takım bazında başarılara olumlu yansıyacaktır. 2002 Dünya Kupası'nda Türkiye Milli Takımı'nın bütün maçlarını izledim. Böylesine güzel Futbol oynayan bir ekibin 2006'da Almanya'daki finallere gelememesi Futbol adına bir kayıptı.

Almanya olarak biz de coşku ve maddi kayba uğradık. Türklerin futbola olan ilgisine hayranım." dedi. Almanya'nın Wiesbaden kentinde düzenlenen Almanya Spor Galası'nda Zaman'ın sorularını cevaplandıran FIFA Yönetim Kurulu Üyesi Franz Beckenbauer, "Almanya olarak Futbol konusunda Türkiye ile her türlü işbirliğine hazırız. Burada yaşayan 3 milyon Türk insanı iki ülke arasında önemli bir köprü. Bunu iyi değerlendirmeliyiz. İki ülke arasında projeler üretilip hayata geçirilebilir." diye konuştu. İstanbul'da Türkiye ile Almanya arasında oynanan hazırlık maçında Almanya doğumlu gençler Halil Altıntop ve Nuri Şahin'in golleri atmasının ardından bazı gerçekleri fark ettiklerini belirten Bayern Münih takımı onursal başkanı Beckenbauer, "Almanya Futbol Federasyonu olarak Almanya doğumlu Türk gençlerini bizim milli takıma kazandırma çalışmaları bu karşılaşma sonrası hızlandı. Şu an Stuttgart'ta oynayan Serdar Taşçı'nın Almanya defansına büyük yardımları olacağına inanıyoruz. Almanya'daki Türk futbolcu potansiyelini mercek altına aldık. Mutlaka faydalanmak istiyoruz." dedi.

Zaman, ciddi bir çalışma yapıyor

Zaman Gazetesi'nin 19 Şubat'taki yılın sporcuları ödül töreni için İstanbul'dan davet aldığını söyleyen Franz Beckenbauer, "Zaman medya grubunun ciddi bir çalışma yaptığını biliyorum. Maalesef 20 Şubat'ta İspanya'da olmalıyım. O tarihlerde Real Madrid ile Bayern Münih'in Şampiyonlar Ligi maçı var. Ancak aynı medya grubu daha sonraki tarihlerde beni İstanbul'a çağırırsa mutlaka katılmaya çalışacağım." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious