Beckham alkışlarla sahnede

Beckham alkışlarla sahnede .17801
  • Giriş : 23.07.2007 / 12:22:00

Los Angeles Galaxy formasıyla 78. dakikada ilk maçına giren Beckham için taraftarlar alkış kopardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol dünyasının en önemli isimlerinden biri olan David Beckham, Los Angeles Galaxy formasıyla ilk maçına, Chelsea ile yapılan hazırlık karşılaşmasıyla çıktı. Sakat olduğu için oynaması şüpheli gözüken Beckham, karşılaşmanın 78. dakikasında Alan Gordon’un yerine oyuna girdi. Ve Home Depot Center’ı dolduran 27 bin futbolsever için hayal gerçeğe dönüştü. Taraftarlar yeni yıldızlarını uzun süre ayakta alkışlarken, stada giremeyenler ise çevredeki dev ekranlardan mücadeleyi takip etti.

‘Biraz utandım’

Beckham’ın her topla buluştuğu ve korner attığı zamanlarda da sevgi gösterileri devam etti. Home Depot Center’daki atmosferin inanılmaz olduğunu ifade eden 32 yaşındaki futbolcu, “Ufakta olsa utandığımı itiraf etmeliyim'' diye konuştu.
Maçı Chelsea, 49’da kaptanları John Terry’nin attığı golle 1-0 kazanırken, Portekizli teknik adam Jose Mourinho, “Bu karşılaşmanın en önemli yanı, Los Angeles’ın yeni yıldızı Beckham’ın oyuna girdikten sonra sahada kaldığı 12 dakikaydı'' dedi.

Ünlüler Los Angeles’ta

Home Depot Center’ın tribünleri tıklım tıklım doldu. Biletler karaborsada 2 bin Dolar’a(2 bin 550 YTL) kadar yükseldi. Beckham’ın eşi Victoria’nın yanı sıra yakın arkadaşları ünlü film yıldızı Katie Holmes ve eşi Tom Cruise, Desperate Housewives dizisinin yıldızı Eva Longaria ve Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger de mücadeleyi takip etti. Beckham, maçtan sonra hazır olmadığını söylemesine rağmen ekonomik anlamda takımına katkı yapmaya çoktan başladı. Ünlü futbolcunun bir hafta içinde 250 bin formasının tüm dünyada alıcı bulduğu ifade edilirken, stadın etrafında da Beckham’ın forma ve diğer ürünleri satıldı. 250 milyon Dolar’a 5 senelik sözleşmeye imza atan İngiliz oyuncunun, 1 sezonda Amerikan ekibine reklam ve sponsorluk gelirleri dahil olmak üzere 200 milyon Dolar(255 milyon YTL) kazandıracağı öğrenildi. Öte yandan bir dönem Galatasaray forması giyen Abel Xavier, futbolun Basketbol olmadığı belirterek, “Ne biz ünlü Chicago Bulls’suz, ne de Beckham bir Michael Jordan'' dedi.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious