Beckham oynamadan kazandırıyor

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

David Beckham, daha yeni takımıyla sahaya çıkmasına 3 ay olmasına rağmen kazandırmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıllık 5,5 milyon dolara ABD’nin Futbol ligi takımlarından Galaxy ile anlaşan ünlü İngiliz futbolcu David Beckham, daha yeni takımıyla sahaya çıkmasına 3 ay olmasına rağmen kazandırmaya başladı.

Beckham’la yaptıkları anlaşmadan dolayı kulübün, şu ana kadar 13,5 milyon dolar ek gelir elde ettiğini belirten kulüp yöneticisi Tim Leiweke, "Beckham için sarfettiğimiz parayı geri kazandık bile. Bundan hiç şüphe etmemiştik" dedi.

Real Madrid ile sözleşmesi 30 Haziran’da sona erecek olan Beckham, bu transferden 5 yılda reklam ve forma gelirleriyle beraber 250 milyon dolara yakın para kazanacak. Los Angeles Galaxy takımı, Beckham’ı transfer ettikten sonra ortalama fiyatı 700 dolar olan sezonluk biletlerden 7 bin tane daha sattı.

Kulüp yöneticileri, ek sezonluk bilet satışlarının 10 milyon dolar daha gelir getireceğini düşünüyor. Ünlü ilaç firması Herbalife ise 20 milyon dolara Galaxy formasına adını yazdırdı. Beckham’ın transferinden sonra Delta Airlines ve AutoTrade.com şirketleri de Galaxy ile sponsorluk sözleşmesi imzaladılar.

Öte yandan Beckham sadece Galaxy’e değil, Amerikan Futbol Ligi MLS’e ve Adidas’a da kazandırıyor. Beckham’ın transfer sözleşmesinden sonra Adidas’ın MLS irtibatlı ürünlerinin satışının 3 katı arttığı belirtiliyor. ABD’nin 12 yıllık genç Futbol ligi MLS adına satılan ürünlereyse ilk kez küresel talep gelmeye başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious