Beckham'ın Milan rüyası bitti

Beckham'ın Milan rüyası bitti.8459
  • Giriş : 14.02.2009 / 20:42:00

Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham'ın AC Milan'da kalma rüyası sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

David Beckham'ı AC Milan'a kiralayan Los Angeles Galaxy, kırmızı-siyahlı kulübün tatmin edici bir öneri sunamaması nedeniyle transfer müzakereleri için tanıdıkları sürenin dolduğunu açıkladı. Buna göre Beckham'ın, 9 Mart'ta AC Milan'a veda ederek ABD'deki kulübüne geri dönmesi gerekecek.

Gelişme, Los Angeles Galaxy Kulübü Genel Direktörü Bruce Arena tarafından yapılan bir yazılı açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, ''David Beckham'ın AC Milan'a olası transferi için sözleşmesine son verilebilmesine ilişkin süre dolmuş bulunmaktadır. Oyuncu için bizi tatmin edici bir öneri bize ulaşmamıştır. Sonuç olarak da Beckham, Los Angeles Galaxy'nin oyuncusu olarak kalmaktadır ve 9 Mart'tan itibaren kendisini yeniden aramızda görmeyi bekliyoruz'' denildi.

2007'de Los Angeles Galaxy'ye transfer olan Beckham, gelecek yıl Güney Afrika'da oynanacak Dünya Kupası finallerinde, İngiltere Milli Takımı'ndaki yerini garantileyebilmek için ABD'de Futbol sezonuna ara verildiği kısa süre içinde AC Milan'da kiralık olarak oynamayı yeğlemişti. Beckham, kiralık olarak oynadığı AC Milan'da kalmak istediğini belirtmiş, ancak iki kulüp arasında anlaşma sağlanamıştı.

AC Milan'ın geçen hafta içerisinde Beckham için sunduğu her iki öneri de Los Angeles Galaxy tarafından reddedilmişti.

Beckham'ın Los Angeles Galaxy ile normalde 5 yıllık sözleşmesi bulunuyor. Ancak sözleşmede yer alan bir madde, İngiliz oyuncuya, istemesi durumunda 2009 sezonunun sonunda kulüpten ayrılabilme olanağı da sunuyor. Bu da olağanüstü bir gelişme olmaması durumunda, Beckham'ın en az haziran ayına dek Los Angeles Galaxy'de kalacağı anlamına geliyor.

Beckham'ın sözcüsü Simon Oliveira ise Los Angeles Galaxy'nin açıklamasının tersine futbolcunun AC Milan'a transfer olasılığının gelecek hafta içinde netleşeceğini savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*