BEDAŞ, sahte elektrikçilere karşı uyardı

  • Giriş : 14.06.2007 / 17:10:00

BEDAŞ görevlisi olarak tanıtıp abonelerden menfaat temin etmeye çalışan şahıslara karşı vatandaşları uyarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'un Avrupa yakasına hizmet veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A,Ş.(BEDAŞ) Genel Müdürlüğü, kendilerini BEDAŞ görevlisi olarak tanıtıp abonelerden menfaat temin etmeye çalışan şahıslara karşı vatandaşları uyardı.

BEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde artan şikayetler üzerine bazı şahısların kendilerini kurum çalışanı olarak tanıtıp çıkar sağlamaya çalıştıklarının tespit edildiği belirtildi. BEDAŞ, vatandaşların mağdur olmamaları için kapılarına gelen şahısların, kurum çalışanı olup olmadığından emin olmaları amacıyla uyarılarda bulundu. Vatandaşlardan, BEDAŞ'ın yetki verdiği görevlilerin dışında kimsenin sayaçlara müdahale etmesine izin verilmemesinin istendiği açıklamada, mutlaka kimlik ve yetki belgesi istenmesi uyarısında bulunuldu.

Açıklamada şöyle denildi:"Mutlaka kimlik ve yetki belgesi isteyin. Şüphe duyduğunuz şahıslar hakkında 0 212 361 86 53 ve 0 212 361 86 55 nolu telefonları arayınız. Şirketimiz vezneleri, PTT ve anlaşmalı banka şubeleri dışında hiçbir kişi ya da kuruma ödeme yapmayın. Sayaç ölçü ve devrelerine müdahalede imzalı belge isteyiniz, belgede şirketimizin ve çalışmayı yapan müdürlük isminin bulunup bulunmadığına dikkat ediniz. Sayacınızı ve ölçü devrelerinizi sürekli kontrol altında tutarak başkalarının müdahale edip etmediğini kontrol ediniz."

BEDAŞ, ayrıca müşteri olmadan elektrik kullanan, sayacının çalışmasını engelleyen, başkasına elektrik veren ve sayaç mührünü koparan vatandaşlara kaçak ve usulsüz elektrik kullanım hükümlerinin uygulanacağı ikazında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious