Bedava sucuk ekmek izdihamı

Bedava sucuk ekmek izdihamı.18003
  • Giriş : 30.08.2008 / 00:05:00
  • Güncelleme : 30.08.2008 / 00:03:31

Eskişehir Alpu'da bu yıl ilk kez düzenlenecek Et ve Sucuk Festivalinin tanıtımı kapsamında kent merkezinde ücretsiz dağıtılan ekmek arası sucuk izdihama neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bozan beldesinin etini ve sucuğunu tanıtmak amacıyla yarın düzenlenecek 1. Bozan Et ve Sucuk Festivali'nin tanıtımı kapsamında Hamamyolu Caddesi'nde kurulan mangalda vatandaşlara ekmek arası sucuk dağıtıldı.

Büyük ilgi gösterilen etkinlikte yetkililer vatandaşları kontrol etmekte zorlandı. Çıkan izdihamda çocuk ve yaşlılar zor anlar yaşadı. Yetkililer yarım saat içinde 500 kilogram sucuğun tükendiğini bildirdi.

Bozan Belediye Başkanı Osman Güngör, beldenin tarım ve hayvancılıkla geçindiğini belirterek, eti ve sucuğu tanıtmak amacıyla festival düzenlediklerini bildirdi.

Bozan'ın sucuğunu önce Eskişehir'e, ardından Türkiye'ye tanıtacaklarını ifade eden Güngör, ''Bozan sucuğu marka olacak. Vatandaş tanıtım nedeniyle dağıtılan sucuk ekmeğe ilgi gösterdi. Bu kadar ilgi olacağını tahmin etmiyordum. 500 kilogram sucuk hemen bitti'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*