Bedelli askerlik için Atatürk istismarı

Bedelli askerlik için Atatürk istismarı.9023
  • Giriş : 29.06.2009 / 08:34:00

TSK olmaz diyor, hükümet olmaz diyor ama bedelli askerlik lobisi askere gitmemek için elinden geleni ardına koymuyor. Sonun da her işte Atatürk'ü istismar eden kervanına da katıldılar. Deniz Güçer yazdı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fikirlerine pek katılmıyorum ama saygı duymamak da mümkün değil, itiraf ediyorum! Çünkü Türkiye'nin en seri, en dikkatli ve en canla başla çalışan birkaç lobisinden biri kesinlikle 'Bedelli askerlik platformları'! On binlerce mail atarak, milletvekillerini yakın markaja alarak bedellinin çıkması için müthiş bir mücadele içindeler.

Geçtiğimiz hafta da bazı gazetelerde 'Milletinden vekiline bedelli çağrısı' başlığıyla bir ilanları yayımlandı. İlanın ilk bölümünde, bedelli askerliğin gündeme gelmesini isteyen Platform, 'Suçlu değiliz, vatan sevgisinden yoksun değiliz' açıklaması yaptı. Zengin çocukları olmadıklarını ancak işlerini kaybetmek istemediklerini de üzerine basarak belirttikleri ilanda, TBMM'yi göreve çağırdılar.

Ancak Platform ilanın altına ilginç bir referans ekledi:

'Hiçbir medeni devlet yoktur ki, Ordu ve Donanmasından evvel ekonomisini düşünmüş olmasın - Mustafa Kemal ATATÜRK'

Hatırlayanlar olacaktır. Bu köşede daha önce Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun binasında, Atatürk'ün söylediği iddia edilen, 'Türk şoförü en asil duygunun insanıdır' yazısını eleştirmiştim. Nitekim bu sözün de ne için, nerede söylendiği belli değil. Ancak lobinin işi biraz daha ileriye taşıdığı belli.

Bedelli isterken savaşlarda ömrü geçmiş, Kurtuluş Savaşı mücadelesini vermiş, bir ülkeyi bu mücadeleyle kurmuş, 'Başkomutan' ve 'Gazi' unvanını almış Atatürk'ü referens göstermeleri başka türlü nasıl açıklanabilir?
'Pes' diyorum başka da bir şey demiyorum!

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*