Bedelli askerlik için site kurdular!

Bedelli askerlik için site kurdular!.19870
  • Giriş : 16.02.2009 / 18:17:00

Bedelli askerlik isteyen 5 bin kişi bir internet sitesi kurdu ve Başbakan'dan randevu talep etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hükümet ve Genelkurmay Başkanlığı "Böyle bir çalışam yok" diyor ama bedelli askerlik isteyenler de boş durmuyor. İnternet sitesi kurarak bir araya gelen 5 bin kişiye her geçen saat yenileri ekleniyor. Bu yeni girişimin öncüleri önümüzdeki günlerde Başbakan Erdoğan ile de görüşmek için resmi randevu talebinde bulundu. Krizde işlerini korumak istediklerini belirten site üyeleri "Bedelliye 7 bin 500 Euro öderiz" diyor.

En son çıkarılan bedelli askerlikte 15 bin Mark ödendiğini hatırlatan oluşumun üyeleri o tarihte 71 bin kişinin bedelli askerliğe başvurduğunu, şimdi çıkması durumunda sayının 150 bini aşabileceğini iddia etti.

Hazırlanan internet sitesinde bedelli askerliğin ülke ekonomisine katkısına da yer verildi. Çalışma hayatından kopacak gençlere askerlik süresince yapılacak masraf da eklendiğinde Türk ekonomisine kazandıracağı maliyetin 1.6 milyar dolar olacağı ifade ediliyor.

Bedelli askerlik bekleyenler geçen yıl Kasım ayında da bir girişimde bulunmuş ve sendikalardan destek almıştı. Geçen sene yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılan sendikalardan bedelli askerlikle ilgili teklif gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*