Bedelli askerlik isteyenler atakta!

Bedelli askerlik isteyenler atakta!.14700
  • Giriş : 21.04.2009 / 01:00:00
  • Güncelleme : 21.04.2009 / 00:59:53

Yakından ilgilendiren ve beklenen bedelli askerlik için 2 gazeteye ilan verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelen her haberle heyecanlanan binlerce kişi var. Heyecanın tek sebebi ise Bedelli Askerlik. Fakat şimdiye kadar gerek siyasi kanattan gerekse askeri kanattan yüz güldürecek bir haber çıkmadı. Konu Genelkurmay'ın her hafta düzenlediği haftalık bilgilendirme toplantısında birkaç kez gündeme geldiyse de soru olmaktan öteye geçmedi.

Bedelli askerlik kararı son olarak 17 Ağustos depreminin ardından alınmış ve binlerce kişi müracaat ederek bu haktan yararlanmıştı. Küresel mali krizin etkilerinin hissedilmeye başladığı bu günlerde bedelli askerlik ile ilgili müthiş bir talep var. Bu talep internet ortamında oluşturulan bedelli askerlik forumlarının üye sayısı ile de anlaşılabiliyor. Ekonomik krizin etkilediği böyle bir ortamda askere gitmenin kendilerini ekonomik anlamda derinden sarsacağını ifade eden üyeler yetkililerin bir an önce bu soruna bir çare bulmasını bekliyorlar.

Hükümete ve muhalefet partileri CHP-MHP'ye yönelik çağrıların bulunduğu ilanlar bugün Star Gazetesi ve Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlandı. bedelliaskerlik2009.net imzasıyla gazete okurlarına ulaşan ve her partiye yönelik ayrı ayrı hazırlanan ilanların içeriğinde "seçim vaatleri"ne atıf yapılmış.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*