Bedelli askerlik masaya yatırılıyor!

Bedelli askerlik masaya yatırılıyor!.9742
  • Giriş : 06.05.2009 / 22:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:37:22

Genelkurmay Başkanının "bedelli askerlik yok" açıklamasına hükümetin tavrı ne olacak?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - ATV ekranlarında Prof. Dr. Aykut Zengin'in sunduğu “Gürkan Zengin'le Arayış” programında bu sefer “Bedelli Askerlik” masaya yatırılıyor.

 

 

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un “Bedelli askerlik yok” açıklamasıyla 'umutları kırılan' bedelli askerlik bekleyenlerin 'umutları hala tükenmedi.'

 

Bu gece (Çarşamba) 00:10'da ATV'de yayınlanacak “Gürkan Zengin'le Arayış” programına Bedelli Askerlik Platformu diye bilinen topluluğun basın sözcüsü Enes Malik ile yöneticisi Emre Öztürk konuk oluyor. Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Gazeteci-Yazar Lale Sarıibrahimoğlu'nun da katılacağı programda "TSK ihtiyaçlarını neye göre belirliyor, öteki ülkelerde uygulama nasıl?", "Hükümet kaynak bulmak için Genelkurmay'a rağmen yasayı çıkarır mı?" sorularına cevap aranacak.

 
Canlı yayınlanacak tartışma programında “Bedelli Askerlik” olan platform isminin “Ekoaskerlik” diye değiştirildiğinin duyurulması bekleniyor. Platform uzun süredir www.bedelliaskerlik2009.net site adresinden çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*