Bedelli askerlik Meclis gündeminde

Bedelli askerlik Meclis gündeminde.18881
  • Giriş : 04.04.2009 / 00:05:00
  • Güncelleme : 04.04.2009 / 01:39:30

Adıyaman Milletvekili Şevket Köse bedelli askerliği meclis'e taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Köse 'Önümüzdeki günlerde bedelli askerlik çıkacak mı?' sorusunu TBMM Başkanlığı'na sundu.

CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse, bedelli askerlik için düzenleme yapılıp yapılmayacağını sordu. Köse, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, bugüne kadar kaç kez ve hangi tarihlerde bedelli askerlik için yasa çıkarıldığını öğrenmek istedi.

Çıkarılan bedelli askerliklerin ekonomiye ne kadar katkı sağladığını da öğrenmek isteyen Köse, ''Önümüzdeki süreçte, bedelli askerlik çıkarılmasına ilişkin herhangi bir yasal düzenleme yapılması hükümetinizce düşünülmekte midir?'' diye sordu.

CHP'nin Bedelli askerlikle ilgili attığı bu adım büyük heyecan yarattı. Bedelli askerlik beklentisi içinde olan büyük kitle, "CHP hislerimize tercüman oldu, bu sorunu da onlar çözecektir" diye ümit ediyoruz, dedi. Şimdi gözler hükümetten cevap bekleyen CHP'ye nasıl bir açıklamanın geleceğine kilitlendi.

Bu arada alınan bilgiye göre CHP'nin olası bir bedelli askerlik yasası konusun da olumlu yaklaşım sergilediği öğrenildi. Bedelli askerlik yasası bekleyenler heyecanla en kısa sürede bu konuda ciddi bir adım atılarak sorunun çözülmesini bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*