Bedelli bekleyenler ekran başına

Bedelli bekleyenler ekran başına.12308
  • Giriş : 12.04.2009 / 06:12:00
  • Güncelleme : 11.04.2009 / 23:03:52

Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren bedelli askerlik Samanyolu Haber TV'de masaya yatırılıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelen her haberle heyecanlanan binlerce kişi var. Heyecanın tek sebebi ise Bedelli Askerlik.Fakat şimdiye kadar gerek siyasi kanattan gerekse askeri kanattan yüz güldürecek bir haber çıkmadı. Konu Genelkurmay'ın her hafta düzenlediği haftalık bilgilendirme toplantısında birkaç kez gündeme geldiyse de soru olmaktan öteye geçmedi.


Bedelli askerlik kararı son olarak 17 Ağustos depreminin ardından alınmış ve binlerce kişi müracaat ederek bu haktan yararlanmıştı. Küresel mali krizin etkilerinin hissedilmeye başladığı bu günlerde bedelli askerlik ile ilgili müthiş bir talep var. Bu talep internet ortamında oluşturulan bedelli askerlik forumlarının üye sayısı ile de anlaşılabiliyor. Ekonomik krizin etkilediği böyle bir ortamda askere gitmenin kendilerini ekonomik anlamda derinden sarsacağını ifade eden üyeler yetkililerin bir an önce bu soruna bir çare bulmasını bekliyorlar.

MERHABA HAFTA SONU PROGRAMI

Samanyolu Haber TV bu konuyu enine boyuna tartışmak için Merhaba Hafta Sonu programına Türkiye'nin en çok üyeye sahip forumlarından biri olan Bedelli Askerlik Forumu kurucusu Enes Malik'i konuk olarak alıyor.

Program yarın sabah 09:00' da başlayacak. Canlı olarak yayınlanacak programa telefon bağlantısı ve e postalarla katılma imkanı olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*