Bekaroğlu ben de varım dedi

Bekaroğlu ben de varım dedi.13574
  • Giriş : 12.02.2009 / 21:39:00
  • Güncelleme : 12.02.2009 / 22:43:05

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bekaroğlu, Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesini ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan Bekaroğlu, İstanbul ile alakalı ne kadar oda veya kuruluş varsa hepsini ziyaret ederek görüşlerini alacaklarını söyledi.

Bu kurum ve kuruluşların görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Bekaroğlu, şöyle devam etti:

''Başkan seçilirsem İstanbul'u yönetirken birlikte hareket etmeye özel gayret sarf edeceğim. Her kuruluşla her alanda buluşmamızın ve birlikte hareket etmemizin zor olduğunu biliyorum, ama insan merkezli, çevre, etik kurallar, Tuzla tersaneleri ve Davutpaşa'daki patlama gibi birçok konu üzerinde anlaşabilir, birlikte hareket edebiliriz. Böylece sadece İstanbulumuzu değil, tüm Türkiyemizi mahkum edilmek istenen AKP ve CHP ikilemi ve mecburiyetinden kurtarmış oluruz.''

Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Yüksel Örgün de İstanbul'un başta yapılaşma, atıkların depolanması, ulaşım, altyapı gibi birçok alanda devasa problemleri olduğunu söyledi.

Bunların çözümü noktasında İstanbul'u yeni yerleşimler için cazibe alanı olmaktan çıkarmak gerektiğini vurgulayan Örgün, ''Hatta Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde sanayi alanları oluşturularak, bu şehirlere İstanbul'dan tersine göç sağlanmalı. Belki ancak İstanbul'un tahribatı bu şekilde durdurulabilir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*