Bekçi kavgayı ayırmak isterken öldü

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Zonguldak’ta, kavga edenleri ayırmak isterken aldığı kafa darbesiyle yere düşerek başını beton zemine çarpan 46 yaşındaki bekçi İsmail Çorbacı yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit bekçi için Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.

Olay, dün akşam saat 23.30 sıralarında, Acılık Deresi üzerindeki köprüde meydana geldi. Hurdacılık yapan Tahsin Arslan (28) ve ağabeyi Sedat Arslan (32), manav Yıldır Kakanaş (27) ile belirlenemeyen bir nedenle tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Arslan kardeşler, Kakanaş’ı dövmeye başladı. Devriye gezen, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’nde görevli bekçiler İsmail Çorbacı ve Remzi Odabaşı (46) kavgaya müdahale etti. İddiaya göre, alkollü oldukları öğrenilen kişiler, aralarındaki kavgayı bırakıp kendilerini ayırmaya çalışan bekçilere saldırdı. Sedat Arslan’ın kafa atması sonucu yere düşen bekçi İsmail Çorbacı, başını beton zemine çarparak ağır yaralandı. Çevredekiler tarafından hastaneye kaldırılmak istenen 24 yıllık bekçi 2 çocuk babası İsmail Çorbacı yolda yaşamını yitirdi. Aynı kavgada bekçi Remzi Odabaşı da hafif yaralandı. Olaydan sonra kaçan Tahsin ve Sedat Arslan kardeşler ile Yıldır Kakanaş kısa bir süre yakalanarak gözaltına alındı.

Emekliliğine bir yıl kala görevi başında şehit olan bekçi İsmail Çorbacı için bugün Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Recep Onur, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bektaş Açıkgöz, İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar, emniyet personeli, askeri erkan, daire müdürleri ve Çorbacı’nın eşi Keriman, oğulları Levent ve Onur Çorbacı ile yakınları katıldı.

Törende konuşan Emniyet Müdürü Atilla Çınar, “Buradan sokak eşkiyalarına sesleniyorum. Dün olduğu gibi bugün ilelebet sokakta kanun hakimiyeti, kanun ordusu Türk polisi tarafından sağlanmaya devam edecektir. Halkın huzurunu bozan, mal ve can düşmanları her zaman olduğu gibi yaptıklarının hesabını Türk adaletine verecektir. Yerin altında siz şehitler, yerin üstünde bu yiğitler olduğu sürece Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti sonsuza kadar var olacaktır” dedi.

Tören boyunca gözyaşı döken şehit bekçinin eşi Keriman Çorbacı, taşıdığı eşinin polisin taşığıdığı fotoğrafına dokunarak, “İsmailim bizi bırakıp nerelere gidiyorsun?” diye feryat etti.

Törenin ardından İsmail Çorbacı'nın cenazesi toprağa verilmek üzere, memleketi Karabük’e bağlı Yenice İlçesi’nin Dutbidi Köyü’ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious