Bekir Bozdağ: İftiralar beyhude

Bekir Bozdağ: İftiralar beyhude.7978
  • Giriş : 07.11.2008 / 16:59:00

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının rutin olarak yaptığı çalışmalar bahane edilerek bu iftiraların yeniden gündeme taşınması, beyhude bir çabadır ve manidardır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bozdağ, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, ''Deniz Feneri'' davası dosyasının bir örneğini istemesiyle ilgili olarak, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurulduğu günden beri AK Parti'nin gelir ve giderlerinin açık olduğunu, İnternet sitesinde sürekli olarak güncellendiğini kaydetti.

AK Parti'nin, Anayasa Mahkemesinin de denetimine tabi olduğunu belirten Bozdağ, ''Anayasa Mahkemesi bugüne kadar yaptığı denetimlerde, Anayasa ve Siyasi Partiler Yasasına aykırı bir yön tespit etmemiştir. Aksine, uygunluğu yönünde karar vermiştir'' diye konuştu.

Bekir Bozdağ, AK Parti'nin bugüne kadar yabancı devletler ve uluslararası kuruluşlardan, Türk uyruğunda olmayan gerçek ve tüzel kişilerden hiçbir maddi yardım almadığını, bundan sora da almayacağını ifade etti.

Konuyla ilgili olarak basında yer alan haber ve kimi siyasilerin dile getirdiği konuların ''AK Parti'ye dönük açık bir iftira'' olduğunu savunan Bozdağ, daha önce bu iftiraları reddettiklerini, bundan sonra da reddedeceklerini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bozdağ, ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının rutin olarak yaptığı çalışmalar bahane edilerek bu iftiraların yeniden gündeme taşınması gayret ve çabaları, beyhude bir çabadır ve manidardır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*