'Bekle geleceğim kızım'

'Bekle geleceğim kızım'.14437
  • Giriş : 03.11.2008 / 15:30:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:40:20

İzmir'de babası tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğü iddia edilen 20 yaşındaki genç kız toprağa verilirken, acılı anne cinayeti işlediğini öne sürdüğü kocasına öfkeliydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'in Küçükyalı semtinde önceki gün boğazı kesilerek öldürülen 20 yaşındaki Emine A'nın cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verilirdi.

Yakınları tarafından Eşrefpaşa Nur Kamer Camisi'ne getirilen tabuta, genç kızın güllerle süslenmiş fotoğrafı ile üzerinde ''Gelinliğini giydiremedim, doyamadım sana kızım. Gurur duyuyorum seninle, bekle geleceğim. Annen-kardeşin'' yazan çiçek bırakıldı.

Emine A'nın tabutunun başında, kardeşi Yonca A, annesi Türkan A. ve diğer yakınları gözyaşı döktü. Anne Türkan A, cinayet zanlısı olarak aranan kocası H.A'ya, ''Katil, cani, nasıl kıydın?'' diyerek öfkesini dile getirdi.

Emine A'nın cenazesi daha sonra kılınan namazın ardından Buca Kaynaklar Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yakınları, genç kızın ''taciz iddiasını geri çekmesi için'' babası H.A'nın yanı sıra, kardeşleri G.A. ve D.A'nın da baskı yaptığını, kızın şikayeti üzerine mahkemenin iki kardeşe ''evden uzaklaştırma cezası'' verdiğini iddia etti.

Diğer yandan, İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan otopside, boğazındaki kesiğin yanı sıra Emine A'nın vücudunda da bıçak yaralarının bulunduğu belirlendi.

-OLAY-

İzmir'in Küçükyalı semtinde önceki gün bir apartmanın 2. katındaki evde Emine A. (20) boğazının kesilmesi sonucu ölü olarak bulunmuş, annesi Türkan A, kocası H.A'yı elbiseleri kanlı şekilde apartmandan çıkarken gördüğünü, eve girdiğinde de kızının cesediyle karşılaştığını söylemişti.

Polisin araştırmasında, öldürülen Emine A'nın bir süre önce babasının kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla polise başvurduğu, şikayetini geri alması için babasının tehdit etmesi üzerine yaklaşık 2 ay önce evden kaçtığı ve cinayetten 1 gün önce de eve geri döndüğü belirlenmişti.

Olay sırasında evde bulundukları belirlenen Emine A'nın erkek kardeşleri G.A. (18) ile D.A. (16), ''cinayete tanık olup engellemedikleri'' iddiasıyla sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*