Beko, Viyana'da ilk özel mağazasını açtı

Beko, Viyana'da ilk özel mağazasını açtı.10051
  • Giriş : 27.06.2009 / 13:20:00

Arçelik'in uluslararası markası Beko'nun, Viyana'da ilk özel mağazasını açtığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Arçelik'ten yapılan açıklamada, Beko'nun dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize rağmen yeni pazarlarda büyümeye devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, Beko markalı ürünleriyle uluslararası pazarlarda büyümesini sürdüren şirketin, Türkiye'de yıllardır başarıyla uygulanmakta olan ''bayilik'' sistemini Avusturya pazarına da taşıdığı ve pazardaki global rakiplerine karşı konumunu daha da güçlendirdiği kaydedildi.

Açılışta bir konuşma yapan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir, şunları kaydetti:

''Türkiye'de yıllardır başarıyla uygulamakta olduğumuz ve yurt dışına ihraç ettiğimiz 'bayilik' modelimizi önümüzdeki dönemde, Avusturya'da yeni bayiler açarak yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Bölgedeki Beko mağaza sisteminin yayılımı için Viyana'yı pilot bölge olarak seçtik.

2002 yılından beri var olduğumuz ve tecrübe edindiğimiz bu pazarda, kısa vadede Avusturya'nın diğer büyük şehirlerinde de ağırlıklı olarak Beko ürünlerinin satıldığı özel mağazalar açarak büyüyeceğiz. Halihazırda Arcelik A.Ş. bu coğrafyada markalarıyla yüzde 7,3 pazar payına sahiptir ve beş yıllık bir perspektifte pazar payımızı yüzde 10'un üzerine çıkararak ilk üç arasına girmeyi hedefliyoruz.''

Açıklamada, Beko'nun Viyana'daki mağazasının açılışına Devlet Bakanı Faruk Çelik'in da katıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*