BEKO'nun teknoloji harikası LCD televizyonu çalındı

BEKO'nun teknoloji harikası LCD televizyonu çalındı.15448
  • Giriş : 15.01.2008 / 10:49:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:19:10

Mühendisler vitrinde henüz piyasaya sürmedikleri ürünlerini görünce şok oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İLGİNÇ teknoloji hırsızlığı BEKO'nun İstanbul Büyükçekmece'deki fabrikasında gerçekleşti. Firmada çalışan onlarca mühendisin yıllar süren araştırmasıyla ortaya çıkan altı LCD televizyon prototipi ortadan kayboldu. Piyasaya yeni çıkan ürünleri incelemek için Yenibosna Spotçular Çarşısı'na giden mühendisler vitrinde henüz piyasaya sürmedikleri ürünlerini görünce şok oldu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

ARAŞTIRMA ve geliştirme (AR-GE) uzmanları henüz sadece üst düzey şirket yöneticilerinin bildiği televizyonun çalındığını anlayınca hemen harekete geçti. Firma yetkilileri, Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. İhbarı değerlendiren ekipler Yenibosna Spotçular Çarşısı'na baskın düzenledi. Servisten çalınan altı ürüne el kondu. Çalıntı LCD televizyonları mağazasında satan firma yetkilileri, bu televizyonları satan kişilerin isim ve eşgalini polise bildirdi.

GEÇİCİ İŞÇİ İLE ŞOFÖR YAKALANDI

HIRSIZLIĞI yapan kişilerin BEKO'da geçici işçi olarak çalışan Öner Dursun ve nakliye işlerini yapan Kazım Çarpık olduğu belirlendi. Gözaltına alınan zanlılar tutuklandı. Dünya çapında üretim yapan firmalar, kurdukları AR-GE'lerde yeni ürünler üzerinde çalışıp rakiplerinden daha iyi ve kaliteli ürünleri piyasaya sürüyor. İtinayla çalışılan ürünlerin piyasaya sürülmeden başka bir firmanın eline geçmesi ise firmaların korkulu rüyası.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious