Belçika, PKK'nın en rahat hareket ettiği ülkelerden biri!

Belçika, PKK'nın en rahat hareket ettiği ülkelerden biri!.2587
  • Giriş : 26.10.2007 / 13:48:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:49:05

Belçika, yıllardan beri PKK’nın en rahat hareket ettiği ülkelerden birisi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu geçen ay ülkenin başkenti Brüksel'de düzenlenen ve örgüt bayraklarının açıldığı “izinli” gösteride de açık bir şekilde kendini gösterdi. Brüksel Belediyesi PKK'lılar rahatça gösteri yapsın diye kentin en işlek caddelerinden birini trafiğe bile kapattı.

BELÇİKA'NIN AYIBI

Ancak Türk vatandaşları 12 şehidini Brüksel caddelerinde anmak isteyince yetkililerin tutumu farklı oldu. Eyleme izin vermeyen Belçika polisi, 800'e yakın Türk, ellerinde bayraklarla Brüksel'de yürümeye kalkınca karşılarına dikildi. Polisin gösteriyi şiddet kullanarak dağıtmak istemesi üzerine iki grup arasında çatışma çıktı. 93 Türk olay sonrasında göz altına alındı, 8'i tutuklandı. 3'ü ise polis aracına hasar verip polisleri yaraladıkları gerekçesiyle cinayete teşebbüsten yargılanmak üzere savcılığa sevk edildi. 

TÜRKLER YAPAMAZ!

Emniyet Müdürü David Jansens düzenlediği basın toplantısında, “Türkler'in Belçika'da PKK eylemi yapması, Belçikalılar'ın Türkiye'de Belçika bölünmesin diye eylem yapmasına benziyor” dedi. Ancak PKK'lıların Belçika'yı gösterileri için ana merkez seçtiklerini unuttu.

ESKİ DEP'LİLER DE ORADAYDI

Gösteriye, eski DEP milletvekilleri Zübeyr Aydar ve Remzi Kartal da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious