Belçika bu golü unutamadı

Belçika bu golü unutamadı.11029
  • Giriş : 10.09.2008 / 04:43:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:48:22

Yarınki rakibimiz Belçika, yıllar evvel Milli takımımızdan öyle bir gol yemişti ki, halen jeneriklerdeki yerini koruyan bu golün bir benzeri ise atılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Hakan Şükür EURO 2000'de Belçika'ya attığı kafa golünde birlikte yükseldiği Belçika kalecisinin ellerinden de yükseğe zıplayarak mükemmel bir gole imza atmıştı.

İşte Avrupa'nın bu gole söylediği sözler...
Avrupa basını, dünkü yayınlarında sözleşmiş gibi 4 kelimeyi birarada kullandı: Boğaz, Boğa, Kule ve Hakan. Kimine göre "Boğaz'ın Kulesi", kimine göre "Boğaz'ın Boğası" olan Hakan Şükür, yabancı basının ilgi odağı oldu

BELÇİKA
La Derniere Heure: "Rüyaların sonu". Boğa Hakan De Wilde'i çökertti. Türkler giyotin darbesi vurdu, Belçikalılar ağladı.

İTALYA
La Gazzetta Della Sport: "Ev sahibi Hakan Şükür". İstanbul'un dev adamı büyük döndü. Hakan'ın dönüşü İtalya için de iyi oldu. Çünkü gelecek sezon İtalya'da oynayacak.

ALMANYA
Stern: "Hakan Şükür Türkiye'yi çeyrek finale taşıdı!". Türkiye tarihte ilk defa gol avcısı Hakan ile çeyrek finale çıktı ve ev sahibi Belçika'yı devredışı bıraktı. Almanya'da bayram havası vardı.

İNGİLTERE
The Mirror: "Türkler Belçika'yı dondurdu". Hakan Şükür'ün golleri ile Türkiye çeyrek finale yükseldi. Büyük bir parti ile zaferi kutlayan Türk taraftarlar Hollanda'ya geçti.

The Sun: "Rüya takımı". Sahanın yıldızı Hakan Şükür sonunda kalitesini gösterdi. Türk basınının baskısı altındaki Denizli düzlüğe çıktı.

The Express: "Türkiye'nin başarısı". Hakan Şükür ve Rüştü fevkalade oynadı. Sonuç, Türkler'in sonuca gitmekteki ustalığını kanıtladı.

Daily Mail: "Şükür Belçika'yı dağıttı". Mustafa Denizli ve takım galip gelmeseydi dün Türkiye'ye döneceklerdi.

Daily Star: "Belçika dehşete düştü". İki usta gol iki kötü hata sonucu doğdu. Hakan Şükür'ün golü Türk takımı ve halkına büyük bir hediye oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*