Belçika'da paraşüt cinayeti

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Belçika'nın Tongres bölgesinde geçen gün paraşütü açılmadığı için yere çakılarak ölen kadının cinayet kurbanı olduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugüne kadar 2 binden fazla paraşüt atlayışı deneyimi olan Van Doren, uçaktan ayrıldıktan sonra vücuduna bağladığı kamerayı da çalıştırmıştı. Savcılık, bu kameranın görüntülerinin hasarsız olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Tongres Savcılığının açıklamasına göre, ses kayıtları ve görüntülerde, kadının yere 1300 metre mesafede açmayı denediği ana paraşütünün açılmadığı, sporcunun paniğe kapıldığı ve yedek paraşütün de açılmaması sonucu saniyede 50 metre süratle düştüğü belirlendi.

Uzmanlar, paraşütçünün üzerinde bilgisayar bağlantılı bir sistemin de bulunduğunu, bu sistemin, yere 215 metre kala otomatik olarak devreye girdiğini ve normal koşullarda yedek paraşütü açtığını, bu düzenin çalıştığını, ancak yedek paraşütün bilgisayar komutunu yanıtsız bıraktığını bildirdi.

Adli uzmanlar, yapılan incelemelerin ardından, Belçikalı kadının ana ve yedek paraşütlerinin "sabote edildiğini", olayın kaza olmadığını açıkladı.

Bir cinayetin söz konusu olduğu gerekçesiyle soruşturmayı derinleştiren savcılık, paraşütçünün aile ve spor çevresinde araştırmalar yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious