Belçikalı doktordan Türk okullarına methiye

Belçikalı doktordan Türk okullarına methiye.14679
  • Giriş : 06.12.2008 / 21:16:00

Belçikalı doktor çift, geleceğin barış ve sevgi dolu dünyasını Türk okullarında yetişen çocukların kuracağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesine 20 günlüğüne tatile gelen emekli ortopedi doktoru ve Beyin Cerrahı Michael (75)-Lily (72) Harrison çifti, dünyadaki Türk okullarına övgüler yağdırdı.

Ülkesindeki Türk-Belçika dostluğu adına yapılan tüm etkinliğe katıldıklarını belirten Michael Harrison, 3 yıl önce Türk arkadaşlarıyla birlikte Türkmenistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Rusya Federasyonu ve bazı Avrupa ülkelerindeki okulları gezdiğini söyledi.

10 Haziran'da Almanya'nın Nürnberg şehrinde hayatını kaybeden dünyaca ünlü Romancı Cengiz Aytmatov'un en samimi arkadaşı olduğunu belirten Harrison, Türk okullarını Aytmatov vesileyle tanıdığını ifade etti.

Harrison, "Ailecek Türk dostuyuz. Türk dostlarımızın insanlık için yaptığı bütün olumlu ve güzel çalışmaların destekçisiyiz. Sevgili dostum Cengiz Aytmatov eşi ve 3 çocuğumla birlikte Kırgızistan'daki Türk okullarının tamamını gezdirdi. Türk okullarını bize Aytmatov sevdirdi. Büyük romancı Türk okullarını ülkesinin ve dünyanın geleceği olarak görüyordu. Bizde ailecek doktor olarak Türk okullarında verilen eğitim ve öğretime hayran kaldık. Gelecekte kıtalar arası sevgi köprüsünü Türk okullarından yetişen öğrenciler kuracak. Brüksel'de en yakın arkadaşlarım Türkler." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*