Belçikalı Türkler Başbakanı bekliyor

Belçikalı Türkler Başbakanı bekliyor.8599
  • Giriş : 10.01.2009 / 08:42:00

Köln Arena'dan sonra bu kez büyük buluşmanın adresi Belçika Hasselt Ethias Arena. Belçika başta olmak üzere bölgeye yakın ülkelerdeki gurbetçilerde büyük heyecan var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 18 -20 Ocak arasında Belçika'nın Başkenti Brüksel'de olacak. Geçen yıl 10 Şubat'ta Köln arena'da halkla buluşan ve göç tarihinin dönüm noktası haline gelen BÜYÜK BULUŞMA toplantısını yapan Başbakan Erdoğan, Belçika temaslarına da bölgede yaşayan Türklerle buluşarak başlayacak.

Belçika'da yaklaşık 15 bin kişilik Avrupalı Türk toplumuna hitap edecek olan Başbakan Erdoğan bu toplantıyı çok önemsiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir ilke imza atmış ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak Avrupalı Türklerle büyük bir toplantı gerçekleştirmişti. Geçen yıl yapılan toplantı büyük ilgi görmüş, Alman basını günlerce bu organizasyonu haber yapmıştı. 20 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan'ın burada yaptığı konuşma ve gördüğü ilgi Alman siyasilerin de söylemlerinde sıkça yer almış, aradan aylar geçmesine rağmen hemen her platformda bu toplantıya atıflar yapılmıştı.

Kölnarena Büyük buluşması gibi Belçika'daki toplantının da büyük ilgi görmesi ve Başbakan Erdoğan'ın burada vereceği mesajların Avrupa basınında uzun zaman yer alacağı tahmin ediliyor.

Başbakan Erdoğan halkla buluşacağı toplantının ardından sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile de bir araya gelecek. Başbakan Erdoğan daha sonra resmi programındaki temaslarına devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*