Belçika'nın en güzel kızı bir Türk

Belçika'nın en güzel kızı bir Türk.8984
  • Giriş : 24.12.2008 / 15:38:00

2009 Ms. Belçika yarışmasında finale kalan Türk kızı Zeynep Sever, tüm rakiplerini eleyerek Ms. Belçika unvanını elde etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gurbetçilerin de müthiş desteğiyle tacı alan Zeynep, Türkiye'yi ve Belçika'da yaşayan tüm Türkleri gururlandırdı. Yarışma boyunca favori olarak gösterilen Zeynep, 20 finalistten son 10'a, daha sonra da son 5'e kaldı. Adı açıklandıktan sonra tüm izleyenlerin ayakta alkışladığı Türk kızı, duygularını ilk olarak şu sözlerle dile getirdi:

“Kendimi gerçekten çok mutlu hissediyorum. Bir Türk olarak Belçika'da bu yarışmayı kazanmak ayrı bir gurur. Gazeteciler tarafından favori olarak görülüyordum ve ilk üçte olacağımı düşünüyordum zaten.”

Belçikalı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeynep'e ilk sorulan soru, erkek arkadaşı olup olmadığıydı. Erkek arkadaşının Türkiye'de olduğunu söylemekle yetinen Zeynep, Fenerbahçeli kaleci Volkan ile birlikte olduğu yönündeki yorumlar hakkında fazla konuşmak istemedi. Kendisini destekleyenlere teşekkürlerini ileten Zeynep, “Elbette SMS oylarında Türklerden çok destek gördüm ve bunun etkisi oldu. Ama aldığım duyumlara göre Belçikalılar da çok destek olmuşlar. Bu yüzden çok mutluyum. Ailemle henüz görüşme fırsatım olmadı. Arkadaşlarım şimdiden tebriklerini bana ilettiler. Türkiye'ye uzunca bir müddet gitmeyi şimdilik planlamıyorum çünkü önümüzdeki bir yıl boyunca çeşitli şekillerde Belçika'yı temsil edeceğim” dedi.
Volkan ile henüz görüşmediğini ve onun tepkisini henüz alamadığını da sözlerine ekleyen Zeynep, “Bu konular özel hayatım olduğu için fazla girmek istemiyorum” demekle yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*