Belçika'nın kalecisi ortalığı karıştırdı

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Eleme maçında yarın Portekiz ile karşılaşacak Belçika Milli Takımı'nda, kaleci Stijnen fazla motivasyonun kurbanı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli kaleci Stijnen, Portekiz maçıyla ilgili olarak 2 gün önce Belçika basınına verdiği demeçte, yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo için ''Onu iki dakikada sahadan sileceğiz'' deyince hakkında soruşturma başlatıldı.

UEFA ilk etapta kaleci Stijnen'den yazılı savunma isterken, disiplin kurulu da yarınki maçta milli file bekçisinin oynayıp oynamaması için karar verecek.Bu arada CNN televizyonu ile İngiliz Times gazetesinin geniş yer ayırdığı ve Belçika basının 2 gündür manşetten verdiği demeç sonrasında, Lizbon Havaalanı'nda Belçika Milli Takımı zor anlar yaşadı.

Milli takım kafilesine saldıran Portekizli taraftarları polis şiddet kullanarak uzaklaştırırken, kafile havaalanından otele eskort eşliğinde götürüldü.

İngiltere Premier Ligi'nde, Manchester United takımında forma giyen yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo ise açıklamalarla ilgilenmediğini ve kendisini yarınki karşılaşmaya hazırladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious