Belediye, engelli dilenciyi normale döndürdü

Belediye, engelli dilenciyi normale döndürdü.10892
  • Giriş : 26.08.2007 / 12:49:00

İzmir'de, Konak Belediyesine bağlı ekiplerin düzenlediği ''dilenci operasyonu''nda, engelli görünümünde vatandaşlardan para dilenen 14 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine, tarihi Kemeraltı Çarşısı, Alsancak semti Hocazade ve Basmane semti Çorakkapı camileri çevresinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Operasyon sırasında, vatandaşlara duygu sömürüsü yaparak para almak için, kendilerini yürüme veya farklı engelleri bulunuyor gibi göstererek dilenen kişiler, zabıtaları karşılarında görünce, normale döndü. Yürüme engelli gibi görünen dilencinin, bir anda engellerinden kurtularak kaçmaya çalışması, zabıtalara direnmesi, çevrede bulunan vatandaşları da şaşkına çevirdi.

Ekiplerin operasyonunda, toplam 14 dilencinin yakalandığı ve Zabıta Müdürlüğüne götürülerek haklarında tutanak tutulduğu öğrenildi. Üzerlerinden toplam 160 YTL para çıktığı bildirilen dilenciler hakkında ''Kabahatler Kanunu''ndan işlem yapıldığı belirtildi.

Halkın duygularını istismar ederek para kazanmaya çalışan bu kişilerin sayılarının son günlerde arttığına dikkat çeken belediye yetkilileri, vatandaşlardan dikkatli davranmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious