Belediye 10 bin kişilik aşure dağıttı

  • Giriş : 28.02.2006 / 00:00:00

Tavşanlı Belediyesi Cumhuriyet Meydanı'nda aşure etkinliği düzenledi. Meydanda toplanan vatandaşlara, 50 kazanda pişirilen 10 bin kişilik aşure ikram edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Etkinlik dolayısıyla bir konuşma yapan Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, aşure etkinliğini havaların yağışlı geçmesi dolayısıyla biraz geciktirdiklerini söyledi. Toplumu dayanışmaya, yardımlaşmaya ve de kaynaşmaya yönelten bir etkinlik olarak aşurenin bir kat daha öneminin arttığını söyleyen Çakır, düzenlenen programda devlet büyüklerinin de bulunmasıyla devlet-millet kaynaşması yaşandığını ifade etti. Kaymakamımız, daire amirlerimiz ve belediye başkanlarımızla birlikte milletimizle birlikte güzel bir atmosfer oluştuğunu belirten Çakır, aşure gibi geleneklerimizin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak adına yaşanan dayanışmanın önem arz ettiğini dile getirdi.

Aşure dağıtımı Tavşanlı Müftüsü İlyas Gümüş'ün yaptığı duanın hemen ardından başladı. Belediye Aşevi'nin aşçıları tarafından 50 kazanda pişirilen aşureler, vatandaşlara plastik tabaklarda dağıtıldı. Aşure dağıtımı 4 araç üzerinden yapıldı. Vatandaşlar ellerindeki kaplara aşure almak için yoğunluğa neden oldu.

Etkinliğe Tavşanlı Kaymakamı Erol Türkmen, Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Karaduman, İlçe Müftüsü İlyas Gümüş, Çukurköy Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Koyun, Kuruçay Belediye Başkanı Fevzi Sarı, Balıköy Belediye Başkanı Recep Şaban Toy, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious