Belediye Başkanı ağlattı (2)

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Heyelan sonrası suya kapılan belediye başkanı boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun'un Terme ilçesine bağlı Kocaman Beldesi Belediye Başkanı Sezai Nevik, heyelan nedeniyle aracının dereye yuvarlanması sonucu boğuldu.

Edinilen bilgiye göre, gece bir düğünden beldeye dönen Kocaman Belediye Başkanı Nevik'in (54) kullandığı 55 KK 070 plakalı otomobil, Derebaşı köyü yakınlarında Limandere'ye yuvarlandı. Bu sırada otomobilden dışarı çıkan Nevik, sulara kapılarak boğuldu.

Cesedi sabah saatlerinde bulunan Doğru Yol Partili belediye başkanının, evli ve 2 çocuk babası olduğu bildirildi.Nevik'in cesedi, olay yerinden alınarak önce Terme Devlet Hastanesi'ne getirildi. Buradaki işlemlerin ardından ceset, otopsi yapılmak üzere Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Cenazenin hastaneden alınması sırasında hastaneye gelen AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Kaymakam Ali İhsan Su ve Belediye Başkanı Ahmet Yirmişbeşoğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, Nevik'in yakınlarına başsağlığında bulundu.

Öte yandan yağışın durması nedeniyle bölgede hasar tespit çalışmaları hızlandı. Sel nedeniyle enerji nakil hatlarında arızalar meydana geldiği için bazı yerlere elektrik verilemiyor. Ayvacık, Terme ve Çarşamban'ın bazı köylerine de ulaşım sağlanamıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious