Belediye başkanının Facebook öfkesi

Belediye başkanının Facebook öfkesi.21648
  • Giriş : 11.11.2008 / 10:23:00

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, Facebook ve yorum yazan üç kişiden davacı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, Facebook adlı internet sitesinde aleyhinde grup kuran bir kişi ile buraya yorum yazan 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook'ta "Isparta Belediye Bakanı Hasan Balaman olmasın da kim olursa olsun" adıyla açılan gruba, Belediye Başkanı Hasan Balaman tepki gösterdi. Balaman, grubu kuran Mehmet Emin Kılıç ile bu gruba yorum yazan 3 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcılığı, Kılıç ile 3 kişi hakkında Balaman'a hakaret edildiği suçlamasıyla dava açtı. Grubun kurucusu Kılınç, 10 Ekim'de kurduğu grubun üye sayısının 473'e ulaştığını belirterek, şöyle konuştu:

"Savcılıkta ifade verdik. Savcımıza, 'Kişisel sorgulama hakkımı kullanıyorum' dedim. Hasan Balaman'ın siyasi bir kişiliği var. Ben de onu eleştirme hakkımı kullanıyorum. Bu grupta, Isparta'nın sorunlarını, Balaman hakkında açılan davaları, gazetelerde çıkan haberleri yorumladım. Balaman da
savcılığa şikayette bulunmuş. Amacı bizi mahkemelerde süründürmek. Sürünelim bakalım, Isparta için, önemli değil." Facebook'ta sadece Balaman'ın değil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Lideri Deniz Baykal'ın da eleştirildiğini belirten Kılınç, Balaman'ın şikayetçi olmasına anlam veremediğini söyledi. Kılınç, davanın sonunda tazminat ödemeye razı olduğunu da kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*