'Belediye başkanının odasında dayak yedim' iddiası

  • Giriş : 24.02.2006 / 00:00:00

Belediye başkanının odasında darp edildiğini iddia vatandaş suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olayı yalanlayan Belediye Başkanlığı suç duyurusuna karşılık 'devlet yetkilisine hakaret ve tehdit' iddiasıyla söz konusu kişiden şikayetçi oldu.
Merkez İlçe Meram Belediyesi Lalebahçe Mahallesi'nde oturan Muhammet Delice (38) belediyenin, bir süre önce kaçak olduğu gerekçesiyle evinin bahçe duvarı ve garajını yıktığını ileri sürdü. Belediyenin halk gününde, Belediye Başkanı Tuzcuoğlu'na, yapılan uygulamanın haksız olduğunu anlatmak istediğini belirten Delice, Başkanın kendisini 'lan' diyerek kovduğunu iddia etti. Odadan dışarı çıkmadığı için belediye görevlilerince darp edilerek dışarı çıkarıldığını anlatan Delice, doktordan 3 günlük iş görmez raporu aldığını açıkladı. Delice, polis ve savcılıkça ifadesinin ardından, Belediye Başkanı ve darp ederek kendisini dışarı çıkardığını öne sürdüğü kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bir yerel gazetede de yayınlanan olayla ilgili Meram Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise şunlar kaydedildi: ''Bugün bir yerel gazetenin ''Makamda Dayak'' manşetli haberinin, kesinlikle doğruluk payı yoktur. Bu haberin gazetecilik ilke ve etiğiyle de uyuşmadığı ortadadır. Haberde, söz konusu kişinin, 10 kişi tarafından 'dakikalarca dövüldüğü' kesin ifadeler kullanılarak belirtilmiştir. Haber kesinlikle doğruluk içermemektedir. Vatandaş Muhammet Delice de gazetede yayınlanan fotoğrafından anlaşıldığı gibi, 10 kişi tarafından dakikalarca dövülen bir insanın görüntüsünden eser yoktur. Söz konusu kişi, belediye sadece yasaları uyguladığı halde, birçok sefer belediyeye gelerek, tehditleriyle yetkilileri bunaltmış, tehditkar tutumuna rağmen talep ettiği tüm işlemler, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiştir.''

Delice'nin, görüşmenin yapıldığı makam odasından çıkarılmadan önce, (garajımı yıktınız, parasını ödeyin) diyerek başkanın masasını yumrukladığı, Başkan Tuzcuoğlu'nu, (Kanunlar bana sökmez, benim kanunlarım söker, gerekirse kendi kanunlarımı uygularım, deli raporum var, kimse bana bir şey yapamaz) şeklinde tehdit ettiği öne sürüldü.

Açıklamada ayrıca, Meram Belediye Başkanlığı adına, söz konusu kişi hakkında TCK'nın 106. ve 125. maddeleri gereğince suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious