Belediye başkanları silaha savaş açtı

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Son zamanlarda magandaların kurşunu ile çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Kocaeli’de belediye başkanlarını harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıllardır gelenek haline gelen düğünlerde silah atılması, zamanla faciaya dönüştü. Maganda kurşunu ile hayatını kaybedenler zincirine geçtiğimiz günlerde Derbent’de 2 çocuk annesi bir kadının da katılması Kocaeli’de belediye başkanlarını harekete geçirdi.

Büyük Derbent Belediye Başkanı Zafer Arat, Maşukiye Belediye Başkanı Mustafa Er ve Acısu Belediye Başkanı Abdullah Sungura, Sarımeşe Belediye Başkanı Ergün Berdan, Eşme Belediye Başkanı Şaban Özer ve Uzuntarla Belediye Başkanı Ömer Hazer, Kocaeli Jandarma Komutanı Yarbay Osman Uçar ile işbirliği yaparak düğünlerde magandaların silah atmasını engellemek için kampanya başlattı.

Kampanya çerçevesinde ruhsatsız silah kullanımı ve silahla rastgele ateş açılmasına karşı harekete geçilecek.

Örnek bir kampanyaya imza atan, Türkiye’nin kanayan yaralarından biri olan silahla rastgele ateş açılmasının önüne geçmek isteyen 6 belediye başkanı, tüm başkanları bu kampanyaya katılmaya davet etti.

Kocaeli’nin asayiş sorununun en yoğun yaşandığı bölgelerden olan, kırsal yapısı nedeniyle silah kullanımının yaygın olduğu Kocaeli’nin doğusundaki 6 beldede başlatılan kampanya ile düğünlerde ve maç sonralarında rastgele havaya ateş açılmasının önüne geçilmesini hedefliyor. Kampanya çerçevesinde altı beldeye bugünden itibaren "Beldemizde silah atmıyoruz", "Sevinirken üzülmeyelim" yazan afişler asacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious